یک مقام مسئول راه آهن خبرداد:

راه اندازی قطار گردشگری این هفته در مسیر تهران - سوادکوه

20 می 2017 - 21:40 dsfr.ir/4o397

راه اندازی قطار گردشگری این هفته در مسیر تهران - سوادکوه
irantrips.ir
پل ورسک

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن گفت: خط ثابت #گردشگری ریلی #تهران - #سوادکوه از پنجشنبه این هفته فعال می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی کاظمی منش افزود: راه اندازی نخستین خط ثابت گردشگری ریلی کشور در مسیر تهران-سوادکوه در دو هفته گذشته مورد آزمایش قرار گرفت و پنجشنبه چهارم خرداد ماه نخستین سفر خود را از مبدأ تهران آغاز و با عبور از ایستگاه های گرمسار، فیروزکوه به ایستگاه سوادکوه می رسد.

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن با اشاره به نحوه تهیه بلیت این قطار گردشگری گفت: علاقه مندان می توانند از آژانس های گردشگری سراسر کشور یا سامانه اینترنتی تهیه کنند. وی افزود: پس از توقف در ایستگاه سوادکوه، گردشگران مورد پذیرایی قرار می گیرند و پس از سپری شدن اوقات بعدازظهر همان روز با قطار به سمت تهران حرکت می کنند تا شامگاه به مقصد برسند.

کاظمی منش با اشاره به نکات قابل توجه این سفر ریلی گردشگری بیان داشت: قطار گردشگری در طول مسیر در برخی نقاط دارای جاذبه گردشگری توقف می کند و سپس «تورلیدر» به توضیح جاذبه ها و اماکن گردشگری می پردازد.

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن با توجه به وجود پل های تاریخی، تونل های زیبا و طبیعت بکر در محدوده شوراب گفت: طبق برنامه، قطار در این منطقه توقف می کند تا مسافران به مدت یک ساعت از مناطق گردشگری منطقه استفاده کنند.

کاظمی منش گفت: این تور تا پایان مهرماه برنامه ریزی شده، اما در نظر داریم بعد از پایان ماه مبارک رمضان تعداد تورهای این قطار گردشگری را به سه نوبت در هفته افزایش دهیم.

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن خاطرنشان کرد: خط گردشگری تهران-سوادکوه اولین خط ثابت گردشگری ریلی ایران است، در عین حال ایام نوروز هم شاهد راه اندازی خط گردشگری اهواز-اندیمشک-تنگه پنج در ایام نوروز بودیم، اما خط یاد شده، مخصوص ایام نوروز بود.

به گزارش دنیای سفر، راه اندازی قطارهای گردشکری در کشورهای مختلف جهان مورد توجه مسئولان شبکه ریلی قرار گرفته و تاکنون گردشگران خارجی با 15 قطار به ایران سفر کرده اند و راه آهن جمهوری اسلامی ایران درصدد است با راه اندازی قطارهای گردشگری به بازار کسب و کار حوزه ریلی کشور رونق دهد.

1