پس از دو سال تلاش

فرودگاه کرمان بین المللی شد

24 ژوئن 2015 - 15:00 dsfr.ir/m461j

فرودگاه کرمان پس از دو سال تلاش مداوم سازمان هواپیمایی کشور و همکاری استاندار کرمان و احراز شرایط عمومی و اختصاصی، فرودگاه کرمان رسما به عنوان فرودگاهی بین المللی نامگذاری شد.

محمد نخعی مدیر کل فرودگاه های استان ضمن اعلام این خبر گفت: حصول شرایط عمومی و اختصاصی در ارتباط با تمامی زیرساخت های لازم برای انجام مستقیم پروازهای بین الملل از فرودگاه کرمان، برای استانداری و سازمان هواپیمائی کشوری محرز شده است.

نخعی برنامه های متنوع پروازی در حوزه بین الملل را مبنایی برای توسعه بیشتر استان دانست و بیان کرد: بر اساس ابلاغ طرح مثلث توسعه از سوی استاندار کرمان و برنامه استان برای تعامل با کشورهای مطرح در امر اقتصادی و بازرگانی و همچنین گسترش صنعت توریسم با عنایت به جاذبه های غنی و نایاب میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن مطرح در سطح بین الملل، امکان ورود شرکت های هواپیمائی بین المللی برای برقراری پروازی بیشتر خواهد شد.

شایان ذکر است؛ فرودگاه بین المللی کرمان با بیش از 60 سال قدمت پیش از این سابقه پروازی به کشورهایی چون عربستان، سوریه، امارات، روسیه، نجف و پروازهایی موردی از ایتالیا، بلاروس و دوحه را در کارنامه خود دارد. هم اکنون این فرودگاه به مقاصد نجف، دبی و بغداد پرواز دارد. این فرودگاه در زمان زلزله سال 82 در بم و اعلام حالت Open Sky پذیرای 4545 سورتی پرواز از تمام دنیا بود و همه این پروازها را بدون سانحه مدیریت کرده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1