تذکر جدی راه آهن به شرکت های ریلی

سال 95 قطارهای بی کیفیت حق فعالیت نخواهند داشت

4 آوریل 2016 - 17:40 dsfr.ir/ax84v

سال 95 قطارهای بی کیفیت حق فعالیت نخواهند داشت
مرتضی قدیمی
قطار قدیمی مسیر مشهد - تهران

برنامه راه آهن برای سال جدید این است که ناوگان قدیمی یا بازسازی نشده و با سن بالا و بی کیفیت قطعا از رده خارج و با ناوگان جدید جایگزین شوند.

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران که پیش از این از آغاز نوسازی تمامی قطارهای موجود در ناوگان کشور خبر داده بود، به شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند هشدار داد که اگر نتوانند کیفیت قطارهای شان را به استاندارد مشخص شده برسانند، قرارداد با آن ها لغو خواهد شد.

به گفته معاون مسافری راه آهن این مساله که در سال 95 باید ناوگان شان را ارتقا بدهند از قبل به شرکت ها اعلام شده و شرکت ها در جریان این تصمیم بوده اند.

بر اساس اعلام راه آهن، سال گذشته ناوگان بالای 55 سال از چرخه خدمات مسافری خارج شد که همین مساله باعث افزایش سطح رضایت مسافران نوروزی امسال شد.

برنامه این شرکت برای سال جدید هم این است که ناوگان قدیمی یا بازسازی نشده و با سن بالا و بی کیفیت قطعا از رده خارج و با ناوگان جدید جایگزین شوند.

به گفته راشدی شرکت های موجود حدود 200 واگن خریداری کرده اند که اینها با واگن های حذف شده جایگزین می شوند و امسال واگن های بالای 45 سال اگر به طور کامل و استاندارد بازسازی نشوند، از رده خارج خواهند شد، شرکت هایی هم که نتوانند بازسازی کامل انجام دهند، باید یا واگن های شان را اضافه کنند یا اینکه با سایر شرکت ها ادغام شوند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
18 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1