در رودخانه سفیدرود برگزار شد

دومین مسابقه قایقرانی با قایق های چوبی

12 مارس 2016 - 10:20 dsfr.ir/8e7mj

دومین مسابقه قایقرانی با قایق های چوبی
doe.ir
مسابقات قایقرانی با قایق های چوبی در رودخانه سفیدرود

به مناسبت روز جهانی حفاظت از رودخانه ها دومین دوره مسابقه قایقرانی با لوتکا (قایق چوبی) در رودخانه سفیدرود حوزه پارک ملی بوجاق کیاشهر برگزار شد.

ابراهیم غلامی رییس حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه اظهار کرد: یکی از کارکردهای پارک های ملی بحث اکوتوریسم و تفریح و تفرج است که این اداره سعی بر آن دارد با ترغیب صیادان فصلی رودخانه سفید رود به توجه به این کارکردها راه های تازه و بهتری را برای درآمد زایی از طرق جلب گردشگر پیش روی آن ها قرار دهد.

وی افزود: با توجه به فشار بیش از حدی که از جانب صیادان غیرمجاز و فصلی بر روی رودخانه سفیدرود به عنوان یکی از شاهرگ های حیاتی و دالان اصلی مهاجرت ماهیان خاویاری و استخوانی برای تولید مثل وجود دارد لزوم توجه همگان به این مسئله بیش از پیش احساس می شود.

غلامی خاطرنشان کرد: درآمدزایی از طریق جلب گردشگر می تواند به عنوان جایگزینی مناسب و تمام فصل برای صیاد غیرمجاز در فصل تخم ریزی ماهیان به شمار آید.

وی گفت: پارو زدن خلاف جهت جریان آب این نکته را برای افکار عمومی روشن می کند که چنانچه مقابل جریان طبیعت و خلاف آن فعالیتی کنیم حتما به زحمت و دشواری خواهیم افتاد و چه خوب است که تمام زندگی خود همگام با طبیعت باشیم.

در این مسابقه که 30 قایقران از جوامع محلی حاشیه رودخانه سفید رود حضور داشتند مسافت 1400 متر خلاف جهت جریان رودخانه مورد رقابت و چالش قرار گرفت.

این مسابقه با همکاری شهرداری بندر کیاشهر و دفتر بازی های بومی و محلی اداره ورزش و جوانان آستانه اشرفیه و حضور پرشور مردم علاقمند برگزار شد حسین و علی محمدی پور به مقام اول، وحدت بابایی و بهزاد قاسمی مقام دوم، سیامک رغبی و مهرگان عسگرخواه به مقام سوم دست یافتند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1