15 اکتبر 2019 - 21:55

ثروت نهفته در صنعت گردشگری یزد مغفول مانده

6 ژانویه 2017 - 11:00 dsfr.ir/fv45e

ثروت نهفته در صنعت گردشگری یزد مغفول مانده
پارسی جو
یزد، دومین شهر تاریخی جهان، جاذبه های گردشگری، تاریخی و میراث فرهنگی زیادی دارد.

معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی بر توجه هر چه بیشتر به خصیصه بافت #تاریخی و جاذبه های #گردشگری استان #یزد تاکید کرد.

پیروز حناچی با اشاره به خصوصیات منحصر به فرد بافت تاریخی استان یزد گفت: این خصیصه در دنیا بی نظیر و به عنوان مزیت این منطقه به شمار می رود که  می تواند بیشتر از هر صنعت دیگری تولید ثروت داشته باشد و می توان بر روی آن سرمایه گذاری کرد.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی موجودیت جاذبه های تاریخی و گردشگری این منطقه را برگ هایی از شناسنامه کشور و سند معرفی ایران خواند و افزود: تلاش میکنیم برای حل مشکلات شهری در حوزه های مختلف در کنار آن جهت معطوف به توسعه شهر را به سمت داخل شهرها یعنی توجه به این آثار هدایت کنیم و مزریت های بی رقابتی این شهرها را تقویت نماییم.

وی افزود: خوشبختانه هم اردکان هم میبد و دیگر شهرهای یزد از این خصیصه برخوردارند که مطمئنا زمینه های همکاری در طرح های توسعه و عمران برای انجام چنین ماموریتی لازم است که با توجه به نگاه دولت این موارد نیز در دست زمینه سازی قرار گرفته است.

حناچی با اشاره به نشست خود با فرماندار، شهردار و تعدادی از مسئولان شهرستان اردکان و مطرح  شدن مشکلاتی در حوزه اجرایی اداره امور شهرهای این شهرستان خاطرنشان کرد: در این جلسه توافقاتی برا حل مشکلات این منطقه انجام شد که البته با توجه به وجود مشکلاتی در طرح جامع اردکان مقرر گردید مشکلات در مقیاس محلی در استان و بخش های فرا استانی در مقیاس ملی حل و تامین گردد.

وی با ابراز نگرانی از  وجود علائم آلودگی در شهر اردکان با توجه به جمعیت این شهرستان و صنعتی شدن منطقه افزود : فرصت بازبینی طرح جامع فرصتی است برای اینکه که اقدامات در مقیاس شهر و حریم شهر صورت گیرد و تلاش خواهد شد تا بخش هایی که مغفول واقع شده مجددا در مسیر تصویب قرار گیرد تا بتوانیم همه بخش ها رامورد توجه قرار دهیم  و مشکلات را به حداقل برسانیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « باشگاه خبرنگاران جوان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1