10 ژوئن 2024 - 04:54

هتل های خراسان شمالی با 10 درصد ظرفیت فعال است

20 نوامبر 2016 - 21:00 dsfr.ir/cn7x1

هتل های خراسان شمالی با 10 درصد ظرفیت فعال است
wikihotels.ir
نمایی از اتاق یک هتل

معاون توسعه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: هتل های این استان تا حدود 10 درصد ظرفیت فعال هستند.

هادی سعادت طلب در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به این که این استان در مسیر سفر زائران حرم مطهر امام رضا (ع) قرار گرفته است اما جذب گردشگر و مسافر در این استان دشوار است، افزود: برای جذب گردشگر در این استان در ابتدا باید زیرساخت های لازم ایجاد شود تا گردشگر تمایلی برای اسکان به مدت چند ساعت را داشته باشد.

وی با بیان این که منطق سرمایه گذار سود است و قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری امر مشاوره و تحقیق را انجام می دهد، ادامه داد: هم اکنون بخش خصوصی در این استان برای امر سرمایه گذاری با مشکلات متعددی مواجه هستند و به سختی های فراوان طرح های خود را اجرایی می کنند.

به گفته سعادت طلب، سرمایه گذاری در بخش خدمات در این استان کمی مشکل است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر این اداره کل یکی از دستگاه هایی است که در زمان سفر مقام معظم رهبری به عنوان یکی از محورهای این استان یاد شد، اما باید میزان اختلاف بودجه ای که به این دستگاه اختصاص یافته با بودجه دستگاه سوم معرفی شده به عنوان محور توسعه معرفی شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بودجه هایی که به این اداره کل اختصاص می یابد به میزان چهار، شش و 30 میلیون ریال است که این میزان بودجه خنده دار است و نمی توان با آن هیچ زیرساخت گردشگری را برای گردشگران مهیا کرد.

1