1 ژوئن 2020 - 04:11

پیش فروش بلیت اربعین از 2 روز دیگر ممنوع می شود

29 اکتبر 2016 - 11:30 dsfr.ir/to522

پیش فروش بلیت اربعین از 2 روز دیگر ممنوع می شود
ناصر گل نظری
اتوبوس مسافران ایرانی در راه عراق

از دو روز دیگر پیش فروش بلیت و سرویس های دربستی به مناطق مختلف کشور به جز استان های ایلام و خوزستان ممنوع است.

"معاون ستاد اربعین مرز مهران"

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، قاسمعلی صادقی در مورد حمل و نقل زائران عتبات در ایام اربعین بیان کرد: کلیه ناوگان حمل و نقل مسافر در کشور باید طبق ضوابط یعنی دارا بودن کارت هوشمند راننده و برگه معاینه فنی و صورت وضعیت برای ناوگان، در زمینه بازگشت زائران عتبات فعالیت کنند.

صادقی گفت: با توجه به اجرایی شدن قانون پیمایش و تخصیص سوخت بر اساس عملکرد، تلاش شده است با همکاری شرکت پخش فرآورده های نفتی شارژ سوخت ناوگان مورد نظر در ایام حمل و نقل زائران افزایش داشته باشد.

معاون حمل و نقل در ستاد اربعین مرز مهران، افزود: تانکرهای ویژه برای سوخت گیری در مسیر حرکت ناوگان در شهرهای مرزی تدارک دیده شده است ولی درخواست می شود رانندگان عزیز در آخرین لحظات خروج از شهرها سوخت گیری کافی را داشته باشند.

وی با بیان اینکه زائران اربعین از سه مرز مهران، چزابه و شلمچه عازم عراق می شوند، گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با احداث ساختمان هایی به عنوان مسجد و همچنین سرویس های بهداشتی زمینه خدمات رسانی به زائران را افزایش داده است.

صادقی به لزوم استفاده از ناوگان مینی بوسی اشاره کرد و گفت: تجربه نشان داده است که ناوگان مینی بوسی هم با رعایت اصول و ضوابط کاری می تواند نقش موثری در انتقال زائران از مرز به شهرهای نزدیک داشته باشد و امسال از ناوگان مینی بوسی هم در امر انتقال استفاده خواهد شد.

به گفته معاون حمل و نقل در ستاد اربعین مرز مهران، استقبال مردم برای زیارت عتبات عالیات به ویژه کربلای معلی در ایام اربعین هر سال رو به افزایش است و به همین دلیل از سال گذشته ستاد عالی ساماندهی اربعین حسینی تشکیل و در قالب کمیته های کاملا نظام یافته وارد عرصه فعالیت شد که با تمام توان کار ساماندهی آیین اربعین حسینی و خدمت رسانی به زائران اربعین را بر عهده دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1