19 اکتبر 2019 - 13:09

جایگاه رقابت در طرح آزادسازی قیمت!

7 اکتبر 2016 - 10:00 dsfr.ir/sk33b

جایگاه رقابت در طرح آزادسازی قیمت!
olympichotel.ir
هتل المپیک تهران

ما با آزادسازی نرخ هتل ها مخالف نیستیم اما یک نفر به ما بگوید منظور چیست؟

"رئیس جامعه تورگردانان ایران"

به گزارش خبرگزاری مهر؛ ابراهیم پور فرج درباره آزادسازی نرخ هتل ها که رئیس سازمان میراث فرهنگی در همایش سرمایه گذاری در گردشگری آن را اعلام کرد، گفت: وقتی در استانی تنها یک هتل خوب 4 ستاره وجود دارد آزاد کردن نرخ اتاق چه معنایی می دهد. بهتر است جایگاه رقابت و آزاد شدن نرخ در صنعت هتلداری توضیح داده شود. دوستان بهتر است آزادسازی نرخ را معنا کنند. آزادسازی در جایی مانند اهواز جایگاهی ندارد در این شهر تنها یک هتل 4 ستاره وجود دارد این هتل با کدام هتل دیگر می تواند رقابت کند؟ یا در استان اصفهان رقیب هتل خوب 5 ستاره کدامیک از هتلهاست؟ آزاد کردن نرخ یعنی ایجاد رقابت بین صاحبان سرمایه. اگر در جایی مانند ایرلاین ها آزادسازی نرخ انجام می شود با تعداد زیادی ایرلاین و خطوط هوایی به مقاصد بی شمار رو به رو هستیم اما در اصفهان یا تهران که تنها چند هتل خوب 4 ستاره یا 4 ستاره داریم این هتلها با چه کسی می خواهند رقابت کنند؟

پورفرج بیان کرد: آیا می توان گفت که به کرمان سفر می کنم اما شب در هتل 5 ستاره تهران می خوابم چون این هتل خدمات و کیفیت و قیمت خوبی می دهد؟ چنین چیزی امکان ندارد. در بیشتر استانها تعداد هتل های ما بسیار کم هستند و هر هتلی دارای ستاره ای است که می تواند با هتلهای همان رده رقابت داشته باشد اما در صورتی که تعداد این هتل ها با درجات یکسان در یک مقصد بسیار زیاد باشد در آن صورت می توان گفت که آزاد سازی جواب می دهد.

وی افزود: ما با آزادسازی نرخ هتل ها مخالف نیستیم اما یک نفر به ما بگوید منظور چیست؟ ما مجبوریم هر چه که تنها هتل 5 ستاره خوب در استان می گوید قبول کنیم اینجا دیگر بحث رقابت معنا نمی شود. اکنون در ایران سرمایه گذاران هتل نمی خواهند که هتل دیگری ساخته شود چون سرمایه آنهابه خطر می افتد طبیعی است که هتلداران از آزادسازی نرخ استقبال کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1