1 مارس 2024 - 11:22

80 هزار واحد اقامتی غیرمجاز در مازندران

28 ژوئیه 2016 - 09:40 dsfr.ir/o32td

یک ویلای اجاره ای در شمال کشور

نایب رئیس جامعه هتلداران مازندران گفت که در این استان حدود 80 هزار واحد اقامتی غیرمجاز فعالیت دارد.

محمود نادری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشتر این واحدها در قالب ویلاهای اجاره ای در مناطق گردشگری بویژه غرب استان فعالیت دارند و از طریق تابلو به دستان مسافر جلب می کنند.

وی ادامه داد: فعالیت بدون ضوابط واحدهای اقامتی غیرمجاز و پذیرش مسافران بدون داشتن شرایط قانونی، باعث شده تا اقبال مسافران در این واحدها نیز بیشتر از واحدهای اقامتی مجاز باشد.

این هتلدار مازندرانی گفت: تداوم فعالیت واحدهای اقامتی غیرمجاز در استان می تواند آینده صنعت هتلداری این منطقه از کشور را با مشکل مواجه کند.

نادری خالی بودن ظرفیت 50 درصدی واحدهای اقامتی مجاز استان را ناشی از وجود این ویلاها و خانه های مسافر غیرمجاز دانست و افزود: طرح ساماندهی این واحدها در قالب خانه مسافر نیز در مازندران به دلیل تعدد واحدها به نتیجه نرسیده است.

به گفته وی، تاکنون در اجرای طرح ساماندهی این واحدها از 80 هزار واحد اقامتی غیرمجاز حدود دو هزار واحد ساماندهی شد که این واحدها نیز هنوز مجوز قانونی دریافت نکرده اند.

نایب رئیس جامعه هتلداران مازندران خواستار واگذاری ساماندهی این واحدها به اتحادیه هتلداران شد و گفت که این اتحادیه قادر است متناسب با نیاز شهرستانی مجوز فعالیت برای آنها صادر کند.

در مازندران 400 واحد اقامتی مجاز شامل هتل و متل با 10 هزار تخت وجود دارد. ظرفیت این واحدها 30 هزار نفرشب است. بر اساس اعلام اداره کل میراث فرهنگی مازندران، ظرفیت واحدهای اقامتی غیررسمی استان هم حدود 750 هزار نفرشب است.

بر اساس آمار رسمی مازندران سالانه پذیرای حدود 30 میلیون مسافر داخلی و 100 تا 200 هزار مسافر خارجی است.

1