20 اکتبر 2019 - 23:26

حراج تورهای ترکیه، حراج جان ایرانیان است

3 ژوئیه 2016 - 13:30 dsfr.ir/3w1de

حراج تورهای ترکیه، حراج جان ایرانیان است
turkeytravelplanner.ir
نمایی از شهر استانبول و مسجد ایاصوفیه

مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و مدیران بالادستی آژانس های مسافرتی باید تدبیری جهت تعطیلی تورهای ترکیه تا بازگشت امنیت به این کشور اتخاذ کنند.

"نماینده مردم رشت در مجلس"

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با انتقاد به حراج تورهای ترکیه بعد از حمله های تروریستی چند روز پیش در فرودگاه آتاتورک استانبول، گفت: جای تأسف است که با وجود آنکه یک ایرانی در فرودگاه ترکیه کشته شده اما آژانس های ایرانی نه تنها تورهای ترکیه را تعطیل نکرده بلکه تورهای این کشور را به حراج گذشته اند؛ در واقع اگر هیچ ایرانی هم کشته نمی شد آژانس ها باید تورهای ترکیه را به دلیل خطرپذیری این کشور تعطیل کنند و به جان مسافران اهمیت دهند.

لزوم اتخاذ تدابیری برای تعطیلی تورهای ترکیه

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترکیه باید خودش را عامل این انفجارها بداند چراکه داعش را پرورش داد و اکنون آتش آن دامنش را گرفته، گفت: مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشکری و مدیران بالادستی آژانس های مسافرتی باید تدبیری جهت تعطیلی تورهای ترکیه تا بازگشت امنیت به این کشور اتخاذ کنند.

وی ادامه داد: تخفیف و در نظر گرفتن تسهیلات برای مسافران ایرانی به مقصد ترکیه بدین معناست که همه تلاش کنیم تا مبادا به صنعت گردشگری این کشور خللی وارد شود؛ در حالی که اگر عرق ملی وجود داشته باشد می توان از این فرصت برای جذب گردشگران سراسر دنیا که قصد سفر به ترکیه را داشتند، به ایران و تماشای جاذبه های آن فراهم کرد.

ضرورت بهره گیری برای انتقال بازار گردشگری ترکیه به ایران

جعفرزاده با بیان اینکه انتظار می رود صنعت گردشگری با برنامه بازار گردشگری ترکیه را از آن خود کند، اضافه کرد: با توجه به اتفاق های تلخ ترکیه، اعتماد توریست دنیا به این کشور کاهش پیدا کرده و این فرصت مناسبی برای انتقال بازار گردشگری آن به سمت ایران است؛ نه آنکه با در نظر گرفتن تسهیلات برای تورهای ترکیه به کشور خیانت کنند!

نماینده مردم رشت در مجلس با تاکید بر اینکه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید ابتدا با آژانس هایی که تورهای ترکیه را تعطیل نکرده اند برخورد کند و هشدارهای امنیتی را به این مسافران بدهد، گفت: کشورهای اروپایی، قبل از برجام، ایران را با وجود امن بودن به دلیل جنگ های متعدد در کشورهای همسایه خطرپذیر معرفی کردند به همین دلیل مسئولان ایران نیز باید این آگاهی را شهروندان خود در قبال سفر به ترکیه بدهند و حداقل رفتن به این کشور را تبلیغ و توصیه نکند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، آژانس های گردشگری ایرانی نه تنها تبلیغ تورهای ترکیه را به دلیل انفجار چند روز گذشته در این کشور متوقف نکرده اند، بلکه برخی آژانس ها تورهای VIP را که تا قبل از این حمله تروریستی، بیش از یک و نیم میلیون تومان قیمت داشت، با قیمت 950 هزار تومان به فروش گذاشته اند تا مشتریان وحشت زده شان را از منصرف شدن از این سفر باز دارند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری خانه ملت » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
20 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1