7 دسامبر 2023 - 08:57
سلطانی فر در مراسم افتتاح هتل در کردستان:

عملیات اجرایی 800 هتل و هتل آپارتمان در کشور در حال انجام است

30 می 2016 - 15:00 dsfr.ir/r22b6

عملیات اجرایی 800 هتل و هتل آپارتمان در کشور در حال انجام است
آخرین خبر
هتل پنج ستاره لاله در شهر بانه

عملیات اجرایی 800 هتل و هتل آپارتمان در کشور در حال انجام است

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دولت قدم های مثبتی برای توسعه کشور برداشته است و در راستای تحقق اهداف توسعه ای خود از سرمایه گذاران داخلی و خارجی استقبال و حمایت می کند.

مسعود سلطانی فر روز دوشنبه در آیین افتتاح هتل لاله شهرستان بانه افزود: دولت در راستای تحقق برنامه های خود با مشکلات عدیده ای روبرو است اما با تلاش و همت مضاعف برای تحقق این برنامه ها تلاش جدی می کند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: كار دولت در بخش گردشگری عمدتا حاكمیتی است و تصدی امور در این بخش بر عهده بخش خصوصی است، رشد گردشگری در ایران در دو سال اخیر 12 درصد بوده است و شاهد عملیات اجرایی بیش از 800 هتل و هتل آپارتمان هستیم.

وی به تلاش دولت برای به نتیجه رساندن مذاکرات هسته ای نیز اشاره کرد و گفت: این موضوع تاثیر مثبتی بر اقتصاد کشور خواهد داشت. وی همچنین به حمایت دولت از سرمایه گذاری در بخش گردشگری نیز اشاره کرد و گفت: اکنون 170 هتل سه و چهار ستاره بخش خصوصی در سطح کشور با حمایت دولت از طریق اعطای تسهیلات بانکی در دست ساخت است و تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین به امنیت پایدار در کشور اشاره کرد و با اعلام اینکه این امنیت زیربنای اصلی توسعه است گفت: امنیت پایدار حاکم بر کشور منجر به گرایش گردشگران خارجی به سمت ایران شده است.

سلطانی فر همچنین به جاذبه های زیبای گردشگری استان کردستان نیز اشاره کرد و افزود: از سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های گردشگری در کردستان استقبال و حمایت می کنیم و در نظر داریم صنعت توریسم را در کردستان به منظور درآمدزایی بیشتر تقویت نماییم.

وی همچنین با اشاره به مرزی بودن کردستان و اینکه اقتصاد استان بر مبنای فعالیت های مرزی است گفت: دولت به دنبال سامان دادن فعالیت های اقتصادی در قالب کولبری در بازارچه های مرزی است.

وی به سفر رییس جمهوری به استان کردستان در سال جاری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه مصوبات سفرهای رییس جمهوری در استان های کشور محقق شده و این سفرها تاثیر بسزایی در توسعه و آبادانی کشور داشته است.

مسعود سلطانی فر امروز دوشنبه 10 خرداد به منظور افتتاح پنچ پروژه و بازدید از چهار پروژه به شهرستان بانه سفر کرده است.

هتل لاله بانه در زمینی به مساحت دو هزار و 670 متر مربع و زیربنای 17هزار و 500 متر مربع در 12 طبقه و با مشارکت بانک ملی ساخته شده است. این هتل دارای 270 تخت، 12 سوئیت و 79 اتاق است و عملیات ساخت آن از سال 88 آغاز و امسال به اتمام رسید.

هتل لاله دارای استخر و سونا، پارکینگ، سالن صبحانه، لابی، کافی شاپ، کافی نت، فروشگاه های صنایع دستی و برند، رستوران گردان و روباز و سالن مراسمات و همایش است. برای ساخت این هتل 303 میلیارد ریال هزینه شده که از این میزان 153 میلیارد ریال آن توسط بانک ملی در قالب تسهیلات و 150 میلیارد ریال نیز توسط سرمایه گذار تامین شده است.

شهرستان بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

1