معاون گردشگری گیلان:

واحدهای پذیرایی دارای مجوز در ماه مبارک رمضان معرفی می شوند

29 می 2016 - 13:40 dsfr.ir/yy6d8

واحدهای پذیرایی دارای مجوز در ماه مبارک رمضان معرفی می شوند
یاسر صلحی
مراسم افطاری در رستوران

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بیان کرد: در ماه مبارک رمضان، تنها واحدهایی که موفق به اخذ مجوز شده اند به گردشگران خدمات رسانی می کنند.

حمیدرضا آذرپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر لزوم فراهم کردن امکانات برای ورود گردشگران به استان تاکید کرد و افزود: تامین اغذیه یکی از نیازهای گردشگران است که باید به خوبی و با رعایت شئونات اسلامی انجام شود.

وی با بیان اینکه روزه خواری در ملاعام موجبات جریحه دار شدن احساسات مذهبی گیلانیان را فراهم می آورد، اعطای مجوز به واحدهای پذیرایی بین راهی را راهکاری برای رفع این مشکل خواند و ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با همکاری اداره اماکن، اقدام به صدور مجوز فعالیت در طی روزهای ماه مبارک رمضان برای واحدهای متقاضی پذیرایی بین راهی می کند.

آذرپور از تشدید نظارت بر واحدهای پذیرایی در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: بازگشایی این واحدها تنها با اخذ مجوز قانونی صورت امکان پذیر است.

وی افزود: تجهیز و پاکیزگی نمازخانه های واحدها، جلوگیری از تظاهر به روزه خواری، پخش اذان، رعایت شئونات اسلامی، حفظ شعائر ماه مبارک توسط کارکنان در زمان انجام کار، پرهیز از ارائه غذا به افراد غیر مسافر، جلوگیری از افزایش غیرقانونی و غیر متعارف قیمت‎ها، ایجاد بستر مناسب برای تامین رفاه مسافران و گردشگران از آیتم های نظارتی این بازرسی ها خواهد بود.

وی تاکید کرد: تامین امنیت و رعایت حقوق گردشگران باید به درستی صورت گیرد زیرا گردشگران سفیران فرهنگی هر استان هستند و پیشامدهای حین سفر، عنصری برنامه ساز برای سفرهای بعدی آنان خواهد بود.

87 هتل، 23 هتل آپارتمان، 75 مجتمع گردشگری، 47 مهمانپذیر، یک هزار و 43 خانه مسافر، 233 واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی و 53 دفتر خدمات مسافرتی در گیلان فعال هستند.

در حال حاضر در تاسیسات گردشگری استان شش هزار و 32 نفر شاغل هستند که از این تعداد، چهار هزار و 926 نفر مرد و یک هزار و 106نفر را بانوان تشکیل می دهند.

1