شهردار اردبیل خبر داد:

ساماندهی حریم بقعه «شیخ صفی» اردبیل در چند فاز اجرا می شود

23 آوریل 2016 - 12:00 dsfr.ir/fv6ld

ساماندهی حریم بقعه «شیخ صفی» اردبیل در چند فاز اجرا می شود
میثم رودکی - دنیای سفر
بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی

ساماندهی محوطه بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در چند فاز و توسط چند دستگاه اجرایی، انجام می شود.

"شهردار اردبیل"

حمید لطف اللهیان در حاشیه بازدید از محوطه بقعه شیخ صفی الدین تصریح کرد: به دلیل اینکه مجموعه بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی یک اثر ثبت جهانی است، روند بازسازی محوطه آن زمان بر است.

وی افزود: در ساماندهی دستگاه های مختلف از جمله میراث فرهنگی و شهرداری مشارکت دارند و در چند فاز ساماندهی انجام می شود و اینطور نیست که ساماندهی محوطه مورد بی توجهی قرار گیرد.

شهردار اردبیل با تأکید به اینکه شهرداری بخش اعظمی از پشت محوطه بقعه و محله شهیدگاه را ساماندهی و بازگشایی کرده است، ادامه داد: بنده معتقدم باید پروژه های فاخر در پشت بقعه اجرا شود.

وی افزود: از جمله با تلاش بی وقفه خانه های مناف زاده، جعفری و علاف اصغری آزادسازی شد و این مهم صرفا با هدف بهسازی محوطه بقعه انجام شده است.

لطف اللهیان با بیان اینکه شهرداری پیشنهادات متعددی برای اطراف بقعه دارد، اضافه کرد: با این وجود به دلیل اینکه بقعه یک اثر میراثی است ساماندهی تنها در حیطه اختیارات شهرداری نیست و لازم است سایر دستگاه ها مشارکت کنند.

وی افزود: از جمله اینکه میراث فرهنگی اذعان داشت در عالی قاپو میدانی احداث خواهد کرد و ما منتظر تشکیل جلسات و هم اندیشی برای اجرای طرح های فاخر در پیرامون بقعه هستیم.

وی توجه به بناهای تاریخی و المان های تاریخی شهر اردبیل را در اولویت برنامه های شهرداری دانست و تأکید کرد: احیای هویت تاریخی شهر اردبیل به ویژه بنای کم نظیر بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در دستور کار شهرداری است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1