تبریز میزبان نشست آسیایی صنایع دستی در اردیبهشت ماه 95

24 مارس 2016 - 11:30 dsfr.ir/3u43h

تبریز میزبان نشست آسیایی صنایع دستی در اردیبهشت ماه 95
استانداری آذربایجان شرقی
مراسم اعطای "اعتبارنامه شهر جهانی فرش دستباف" به تبریز

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تبریز میزبان نشست آسیایی صنایع دستی در اردیبهشت ماه 95 است.

«بهمن نامورمطلق» معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با حضور در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی بیان کرد: همان طوری که در جشن فرش همزمان با 14 مهرماه سال 94 در تبریز مطرح شد، عنوان شهر جهانی بافت فرش به مدت یکسال به تبریز تعلق یافته است و در صورتی که زیرساخت های مورد نظر همچون موزه ملی فرش، بانک و بورس جهانی وجود نداشته باشد این عنوان پس گرفته می شود.

وی ادامه داد که با همراهی شهرداری تبریز نخستین حراج جهانی فرش سال آینده در تبریز اتفاق خواهد افتاد و براساس گفته های مدیرکل میراث فرهنگی استان موزه فرش پیشرفت قابل توجهی داشته است و در صورت همراهی سایر سازمان ها و شهرداری تبریز به زودی شاهد افتتاح این موزه خواهیم بود که امیدواریم این عنوان برای تبریز حفظ شود.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اهمیت رخدادهای جهانی یادآور شد که سال گذشته چند عنوان جهانی برای تبریز کسب شد که این عناوین می تواند تبریز را دوباره به جایگاه واقعی اش در سطح جهان بازگرداند، لذا باید تلاش کنیم تا توجه جهانیان را به سمت تبریز جلب کرده و از این عناوین جهانی به نحو احسن استفاده کنیم.

به گفته نامورمطلق در اردیبشهت ماه 95، تبریز میزبان بزرگ ترین نشست آسیایی صنایع دستی خواهد بود که این رخداد جهانی می تواند ظرفیت های گردشگری تبریز را به سران کشورهای آسیایی معرفی کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1