21 ژوئن 2024 - 01:43
سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی استان خوزستان خبر داد؛

داستان های احمد محمود، محور گردشگری ادبی خوزستان می شود

17 ژوئن 2015 - 12:20 dsfr.ir/k56r8

دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی خوزستان از برگزاری نخستین جشنواره ادبی در این استان، براساس داستان های احمد محمود خبر داد.

مجتبی گهستونی، دبیر و سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی استان خوزستان، از برگزاری جشنواره و نمایشگاه گردشگری ادبی، در دی ماه جاری خبر داد و گفت: ما داستان 20 نویسنده خوزستانی چون احمد محمود، امیر نادری، ناصر تقوایی، احمد بیگدلی، احمد آقایی، فتح الله بی نیاز، احمد کشوری، آرش آذرپناه و ... را مطالعه کرده و لوکیشن های شاخص را برداشت کرده ایم.

به گفته این فعال میراث فرهنگی و گردشگری، از همه این لوکیشن ها که امروز برخی از آنها باقی مانده و بعضی به خیابان و ساختمان های جدید تبدیل شده، عکاسی شده که همه این عکس ها، همراه با توضیحات در نمایشگاهی در برابر دید علاقه مندان قرار می گیرد تا ببینند چه بر سر لوکیشن هایی آمده که برای مثال احمد محمود در «شهر سوخته» به آن اشاره کرده است.

گهستونی به همکاری شهرداری اهواز با انجمن دوستداران میراث فرهنگی خوزستان اشاره و بیان کرد: ما تمام لوکیشن های داستانی احمد محمود در شهر اهواز مانند بافت تاریخی شهر و میدان و پل اهواز و چند مکان دیگر را بررسی کرده ایم. شهرداری اهواز هم با ما نهایت همکاری را داشته و قرار شده تابلویی سر هر خیابان یا معبر مرتبط با داستان نصب کند تا مردم بدانند در فلان خیابان، همان خانه ای است که احمد محمود به آن اشاره کرده است.

گهستونی معتقد است: ادبیات می تواند موضوع جذابی برای گردشگران علاقه مند باشد و ادبیات داستانی ما این ظرفیت را دارد که محور تورهای گردشگری قرار بگیرد.

این نخستین نمایشگاه و جشنواره گردشگری بر محور ادبیات است که در شهر اهواز برگزار می شود. به گفته دبیر جشنواره، در حاشیه این برنامه 2 کارگاه ادبی، 2 کارگاه گردشگری و 2 کارگاه عکاسی برگزار می شود.

نخستین جشنواره گردشگری استان خوزستان، دی ماه امسال در شهر اهواز برگزار می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1