28 سپتامبر 2023 - 14:38

توسعه هتلداری لازمه شکل گیری توریسم ورزشی

12 فوریه 2016 - 11:50 dsfr.ir/ym0tb

توسعه هتلداری لازمه شکل گیری توریسم ورزشی
گروه کوهنوردی سپهر اراک
کوهنوردان در حال صعود به قله سفیدخانی اراک

افزایش کمی و کیفی هتلینگ گام موثری در توسعه توریسم ورزشی است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ امروزه بحث توریسم ورزشی به عنوان یکی از شاخه های اصلی و مهم ورزش مطرح شده است و به طور مستقیم در توسعه ورزش منطقه ای و کشوری تاثیر می گذارد.

در استان مرکزی و بویژه شهر اراک که در یکی دو سال گذشته از لحاظ ورزشی و افزایش تیم های حرفه ای در لیگ های مختلف کشوری رشد چشم گیری داشته است، با توجه به حجم بالای سفر تیم های مختلف ورزشی، داوران، کادر برگزاری مسابقات و ... توجه به توریسم ورزشی و در راس آن هتلینگ بسیار اهمیت دارد.

بنیان مولایی یکی از فعالان عرصه هتلداری کشور که در عرصه هتلداری در اراک مشغول فعالیت است، در خصوص جدیدترین فعالیت خود گفت: یکی از ضعف هایی که همواره شهر اراک با آن مواجه بوده کمبود هتل بوده است. این کمبود همچنان ادامه دارد ولی با توجه به اینکه آینده گردشگری در بخش های مختلف روشن است بر آن شدیم تا مجموعه دیگری برای توسعه هر چه بیشتر هتلداری در اراک راه اندازی کنیم.

مولایی اظهار کرد: پس از اینکه در مزایده هتل پیام برنده شدیم با هزینه های بسیار زیادی که در آن تا به این لحظه انجام داده ایم بدنبال آن هستیم که این هتل را به هتلی بین المللی و 4 ستاره تبدیل کنیم. بسیاری از اقدامات مربوطه در این خصوص انجام شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه تیم های مختلف ورزشی در اراک رفت و آمد دارند، نیاز به وجود یک هتل خوب دیگر که با امکانات مناسب در کنار ورزش باشد احساس می شد نکته جالب در خصوص هتل پیام این است که چند سال پیش، زمانی که مسابقات مخصوص جانبازان و معلولین در اراک برگزار شده بود محل اسکان ورزشکاران همین هتل بود که در آن زمان بدلیل عدم مناسب سازی برای ورزشکاران با سختی فراوان و بوسیله دیگران در هتل جابجا می شدند، که ما در این خصوص نیز توجه ویژه ای داشته ایم.

وی از مسئولان خواست که در کنار فعالان این عرصه باشند تا بتوانیم با عشق و علاقه ای که در بحث گردشگری داریم، گامی موثری جهت توسعه اراک و استان مرکزی برداریم.

مولایی در پایان تصریح کرد. هتل 4 ستاره بین المللی پیام به زودی افتتاح خواهد شد.

1