28 سپتامبر 2023 - 14:14

خانه گلشن میبد به لیست هتل های سنتی یزد پیوست

3 فوریه 2016 - 15:40 dsfr.ir/ma2ez

خانه گلشن میبد به لیست هتل های سنتی یزد پیوست
tdmeybod.ir
نمای داخلی خانه گلشن میبد

هتل گلشن میبد واقع در محله مهرجرد میبد با حضور استاندار یزد، مدیرکل میراث فرهنگی یزد، فرماندار میبد و جمعی دیگر از مسئولین افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی، امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد؛ مدیرکل میراث فرهنگی یزد در این خصوص عنوان کرد: خانه گلشن میبد چند سال قبل توسط فرمانداری شهرستان خریداری شد و با همت شرکت تعاونی همیاری دهیاری ها و همچنین مشارکت میراث فرهنگی مرمت گردید که به دلیل پتانسیل بالای جذب گردشگر در این شهرستان و همچنین قابلیت های این خانه تاریخی به هتل تغییرکاربری پیدا کرد.

محمدمهدی شرافت افزود: در راستای مرمت و تجهیز این هتل حدود 10 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و اکنون با ظرفیت 12 اتاق، 6 سوئیت و 40 تخت کار خود را آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی نیز در سال گذشته با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد ریال بدنه سازی و کف سازی بافت اطراف این پروژه را به انجام رساند.

این مقام مسئول همچنین از تلاش ها و زحمات سیدابوالقاسم حسینی مدیرعامل شرکت تعاونی همیاری دهیاری ها در راستای اجرایی شدن این پروژه تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است: خانه تاریخی گلشن که محل استقرار هتل گلشن میبد است متعلق به دوره قاجار است و در سال 82 با شماره 10877 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

1