2 ژوئن 2020 - 16:22

32 شکارچی پرنده چگونه در استان گلستان خلع سلاح شدند؟

12 دسامبر 2015 - 11:00 dsfr.ir/xl431

32 شکارچی پرنده چگونه در استان گلستان خلع سلاح شدند؟
زیست بوم
یگان حفاظت از محیط زیست استان گلستان

طی عملیاتی گسترده نیروهای یگان حفاظت استان های گلستان و مازندران، شکارچیان متخلف در حوزه آبی پناهگاه حیات وحش میانکاله دستگیر شدند.

به گزارش زیست بوم و به نقل از اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان، در عملیاتی گسترده نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان های گلستان و مازندران (نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان های گمیشان، بندرترکمن، بندر گز، گلوگاه، بهشهر و نکاء) و ادارات یگان حفاظت هر دو استان و نیروهای دریابانی شهرستان بندرترکم ، موفق شدند 32 نفر شکارچی متخلف را منطقه ساحلی شهرستان بندرترکمن و حوزه آبی پناهگاه حیات وحش میانکاله و جزیره آشوراده را دستگیر کنند.

از این شکارچیان غیرمجاز 32 قبضه سلاح ساچمه زنی، 9 قطعه پرنده شکار شده و 5 فروند قایق کشف و ضبط شد. این در حالی است که روز قبل از آن نیز نیروهای محیط زیست بندرترکمن و گمیشان موفق شده بودند 15 شکارچی غیر مجاز را دستگیر کنند که از این شکارچیان تعداد 15 قبضه سلاح شکاری، 8 قطعه پرنده و 10 فروند قایق کشف و ضبط شد.

همجنین در روزهای قبل مأموران یگان حفاظت محیط  زیست در منطقه گمیشان و بندرترکمن از استان گلستان و منطقه بهشهر و گلوگاه از استان مازندران عملیات مشترکی انجام دادند و ماموران استان مازندران 22 شکارچی و ماموران گلستان هم 10 شکارچی غیرمجاز را دستگیر کردند.

نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان گلستان از هموطنان درخواست کرده است در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی مراتب را با شماره تلفن 01732545463 به صورت شبانه روزی اطلاع دهند.

زیست بوم

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1