19 مارس 2023 - 00:51
با حضورسلطانی فر؛

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی گلباران شد

16 می 2015 - 07:50 dsfr.ir/sg5wx

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی، همزمان با فرا رسیدن 25 اردیبهشت روز ملی فردوسی، در مراسمی با شکوه با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و اقشار مختلف مردم گلباران شد.

در این مراسم مسعود سلطانی فر به همراه جمعی از مسئولان، فردوسی شناسان، شاهنامه پژوهان و دوستداران فردوسی با حضور در آرامگاه حکیم توس آن را گلباران کرده و به مقام شامخ استاد سخن ادای احترام کردند.

سلطانی فر در ابتدای ورود به آرامگاه فردوسی حکیم با حضور در کتابخانه و مرکز اسناد فردوسی فاز دوم آن را افتتاح کرد و سپس با نثار گل به آرامگاه فردوسی حکیم یاد و خاطره این شاعر و حکیم بلندپایه را گرامی داشت.

سلطانی فر با اشاره به اهداء جایزه جهانی فردوسی از سال آینده گفت: این موضوع نشان دهنده اهمیت نام فردوسی در بین جهانیان است.

حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در این مراسم که با اجرای نقالی و شاهنامه خوانی همراه بود، در سخنانی کوتاه ضمن خیر مقدم به دکتر سلطانی فر و دیگر مسئولان و مهمانان حاضر در این مراسم از فردوسی به عنوان یکی از ارزشمندترین ظرفیت های فرهنگی در خراسان و ایران نام برد که آوازه ای جهانی دارد و زبان و ادب فارسی مدیون این بزرگ مرد است. فردوسی برای همه ما یک نام آشناست اما باید بیش ازاین نام او را گرامی داشت چراکه آوازه فردوسی جهانی است و ارزش بسیار بالایی دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1