29 سپتامبر 2023 - 17:22
سلطانی فر در حاشیه سفر به استان آذربایجان شرقی تاکید کرد:

ضرورت ثبت جهانی جنگل های ارسباران

10 می 2015 - 09:00 dsfr.ir/th33n

قرار گرفتن جنگل های ارسباران در فهرست نامزدهای ثبت جهانی یونسکو، نیازمند الزاماتی است که در حال پیگیری برای پرونده آن هستیم.

مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه سفر روز گذشته به این استان و در بازدید از جنگل های ارسباران با تاکید بر لزوم ثبت این طبیعت بکر در حافظه جهانی افزود: قرار گرفتن جنگل های ارسباران در فهرست نامزدهای ثبت جهانی یونسکو، نیازمند الزاماتی است که در حال پیگیری برای پرونده آن هستیم.

سلطانی فر ادامه داد: زیبایی های بکر این منطقه می تواند گردشگران زیادی را به خود جذب کند و برای تامین نیازهای گردشگران باید مراکز اقامتی موقت، خانه مسافرها و هتل های یک ستاره و دو ستاره در این منطقه ساخته شود. این نوع هتل ها و مراکز اقامتی بیشتر مورد استقبال مسافران است و همچنین می تواند باعث رونق هر چه بیشتر این منطقه و معرفی آن در سطح جهانی باشد.

وی با اشاره به جذابیت های گردشگری کشورمان یادآور شد: ایران دارای رتبه 15 از لحاظ جاذبه های گردشگری در جهان است و ما باید همه تلاش خود را برای استفاده از این ظرفیت های برجسته داشته باشیم.

وی جاذبه های بکر گردشگری آذربایجان شرقی را بسیار شایسته توجه دانست و ابراز امیدواری کرد: با به نتیجه رسیدن پرونده ثبت جهانی روستای تاریخی کندوان و جنگل های ارسباران این منطقه بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1