30 سپتامبر 2023 - 20:58
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی:

دولت از سرمایه گذاران صنعت گردشگری حمایت می کند

4 ژانویه 2023 - 15:00 dsfr.ir/p16j1

دولت از سرمایه گذاران صنعت گردشگری حمایت می کند
ایرنا
بهره برداری یک هتل سه ستاره در تبریز

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: دولت در قالب تسهیلات و سیاست های تشویقی از سرمایه گذاران صنعت گردشگری حمایت می کند.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی اصغر شالبافیان روز چهارشنبه - ١۴ دی ۱۴۰۱- در حاشیه سفر به تبریز و آیین آغاز بهره برداری یک هتل سه ستاره در این شهر گفت: ۳۶ هتل در استان آذربایجان شرقی در حال ساخت است که با بهره برداری از آنها ۶ هزار تخت به ظرفیت اقامتی استان اضافه می شود.

شالبافیان همچنین به سرمایه گذاری مناسب استان آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: حجم سرمایه گذاری پروژه های در حال ساخت استان را ۲۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و ظرفیت استان را برای سرمایه گذاران جذاب دانست.پ

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی به حمایت دولت از سرمایه گذاران اشاره و تصریح کرد: دولت به دنبال این است با در اختیارگذاشتن تسهیلات مناسب و پیگیری مشوق های لازم حمایت حداکثری را از سرمایه گذاران حوزه گردشگری داشته باشد.

وی گفت: تغییر تعرفه گاز تاسیسات گردشگری از صنعتی به خدماتی که سال گذشته انجام گرفت و به پیشنهاد دولت برای سال های آتی نیز مصوب شد از جمله مشوق های حمایتی دولت سیزدهم برای توسعه و رونق صنعت گردشگری و هتل داری است

هتل سه ستاره شایان با ۲۷ اتاق و ۸۰ تخت و حجم سرمایه گذاری ۱۰۵ میلیارد تومانی برای ۲۲ نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

در آیین افتتاح هتل سه ستاره شایان تبریز علاوه بر علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور، یحیی نقی زاده محجوب مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران کشور و احمد حمزه زاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی و جمعی از مدیران استان و فعالان صنعت گردشگری و هتلداری از سراسر کشور حضور داشتند.

1