9 دسامبر 2023 - 18:27

امسال ۳۸۰ رویداد گردشگری کشاورزی اجرا شد

4 اوت 2022 - 08:10 dsfr.ir/ed4o8

امسال ۳۸۰ رویداد گردشگری کشاورزی اجرا شد
خبرگزاری میزان
برداشت زعفران در تربت حیدریه

مدیرکل گردشگری داخلی از برگزاری ۳۸۰ رویداد گردشگری کشاورزی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: بسیاری از این جشنواره ها با موضوع خوراک ترکیب شده بودند.

به گزارش «دنیای سفر»، نشست گردشگری خوراک با عنوان میز تخصصی گرم نوش و سردنوش ها ظهر دیروز با حضور مدیرکل گردشگری داخلی و فعالانی از حوزه راهنمایان گردشگری دفتر خدمات مسافرتی و رستوران های زنجیره ای و کارشناسان خوراک برگزار شد.

مصطفی فاطمی مدیرکل گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی در این نشست گفت: ما میزهای گردشگری تخصصی در وزارت میراث فرهنگی برگزار می کنیم. یکی از این میزها گردشگری کشاورزی است، در این حوزه تنوع زیادی وجود دارد، خیلی از جشنواره هایی که امسال برگزار شده با موضوع خوراک تلفیق شده بود. کشور ما در حوزه تعداد جاذبه ها و گردشگری موضوعی آنقدر ظرفیت دارد که اگر بخواهیم در دفتر گردشگری داخلی به توسعه آنها بپردازیم امکان پذیر نیست. در این میزهای تخصصی کارشناسان این حوزه ها در کنار یکدیگر به گفتمان می پردازند.

وی گفت: چرا در هتل های ما ولکام درینک غیرایرانی سرو می شود و گرم نوش یا سردنوش سنتی به میهمانان نمی دهند؟ اینها مواردی است که باید روی آن کار شود و جاذبه های موجود را بالفعل کنیم.

1