معاون اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی:

ظرفیت اشغال هتل های مشهد به ۸۰ درصد رسید

7 ژوئن 2022 - 16:00 dsfr.ir/65296

ظرفیت اشغال هتل های مشهد به ۸۰ درصد رسید
snapproom.com
هتلی در مشهد

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از تکمیل ۸۰ درصد واحدهای اقامتی استان در تعطیلات نیمه خرداد ماه خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر» یوسف بیدخوری در گفت و گو با ایسنا در خصوص وضعیت اشغال واحدهای اقامتی مشهد در دهه کرامت اظهار کرد: از ۱۱ تا ۱۵ خرداد بیش از ۹۰۰ هزار اقامت در واحدهای اقامتی مشهد به ثبت رسیده که بر این اساس ۷۹ درصد از واحدهای اقامتی رسمی و موقت مشهد در این ایام تکمیل شده است.

وی با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه های اجرایی دخیل در موضوع اسکان مسافران به منظور ارائه خدمات بهتر خاطرنشان کرد: بیش از ۴۹۶ هزار اسکان در واحدهای اقامتی رسمی با ۸۵ درصد اشغال و بیش از ۴۰۱ هزار اسکان نیز در واحدهای اقامتی موقت با ۸۳ درصد اشغال در این مدت به ثبت رسیده است.

بیدخوری افزود: علاوه بر واحدهای اقامتی رسمی از واحدهای سرپوشیده شامل مهمانسراهای دولتی، ظرفیت های اقامتی آستان قدس رضوی، حسینیه ها، مساجد و زائرسراهای ارزان قیمت زائر شهر رضوی نیز بهره گرفته شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: تنوع و تعدد واحدهای اقامتی در مشهد زیاد است و تمهیدات لازم با هدف تحقق سفر ارزان به مشهد با ایجاد واحدهای اقامتی ارزان قیمت اندیشیده شده است.

بیدخوری با بیان اینکه بر ارائه خدمات اقامتگاه های رسمی، موقت و اضطراری به منظور سنجش کیفیت ارائه خدمات نظارت به عمل می آید، ادامه داد: در این مدت ۳۴۴ مورد نظارت بر تاسیسات گردشگری مشهد شکل گرفته که پس از رسیدگی به ۹ مورد از شکایات، مبلغ سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به گردشگران استرداد شده است.

وی عنوان کرد: مسافران می توانند با شماره ۰۹۶۲۹ مرکز خدمات سفر کشور و نیز شماره ۳۷۰۴۵ با پیش شماره ۰۵۱ تماس گرفته و اعلام شکایت و تخلف کنند. تیم های نظارتی به ظرفیت ۱۰۰ نفر به صورت گشت های مشترک کار نظارت بر واحدهای اقامتی و تأسیسات گردشگری را انجام می دهند.

1