معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی خبر داد:

بررسی پرونده پنج شهر نامزد ثبت ملی استان کرمان

24 فوریه 2022 - 15:20 dsfr.ir/qs5ej

بررسی پرونده پنج شهر نامزد ثبت ملی استان کرمان
مریم المومن
احیاء هنر حصیر بافی در منطقه «قلعه گنج» توسط «گنجی شهریاری»

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی و #گردشگری از بررسی پرونده پنج شهر نامزد ثبت ملی استان #کرمان خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر» پویا محمودیان شامگاه چهارم اسفندماه در حاشیه بازدید از بازارچه صنایع دستی واقع در کاروانسرای تاریخی گنجعلیخان با اشاره به بازدید خود از غرفه های صنایع دستی گفت: هنرمندان صنایع دستی استان کرمان بسیار خلاق، نوآورد و توانمند هستند.

وی از سر ذوق آوردن انسان با دیدن صنایع دستی استان کرمان سخن گفت و افزود: صنایع دستی کرمان سرشار از هنر، زیبایی و ذوق و سلیقه است.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره احتمال ثبت ملی شدن پنج شهر صنایع دستی استان کرمان گفت: مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان سعی کرده است که پرونده های این شهرها را دقیق و کامل تکمیل کرده اند و همچنین کارشناسان و داوران نیز گزارشات مبسوطی ارایه داده اند و فردا جلسه بررسی برگزار می شود و امیدواریم خبرهای خوبی برای اهالی هنرمند و هنردوست کرمانی داشته باشیم.

وی بررسی مشکلات هنرمندان صنایع دستی را یکی دیگر از اهداف سفر خود به کرمان دانست و بیان کرد: با همفکری راهکاری برای حل مشکلات اتخاذ خواهیم کرد.

شهرهای کرمان، شهر بابک، راین، قلعه گنج و راور به ترتیب به عنوان نامزدهای شهر ملی صنایع دستی، شهر ملی فیروزه، شهر ملی چاقو، شهر ملی حصیر و شهر ملی فرش دستباف معرفی شده اند.

1