27 می 2020 - 13:48

همایش بین المللی شمس و مولانا برگزار می شود

21 سپتامبر 2019 - 11:00 dsfr.ir/sp74c

همایش بین المللی شمس و مولانا برگزار می شود
ilna.ir
همایش بین المللی شمس و مولانا

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خوی از برگزاری پنجمین همایش بین المللی شمس و مولانا در این شهرستان خبر داد.

عزیز میرزایی (رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خوی) با اعلام خبر برگزاری پنجمین همایش بین المللی شمس و مولانا، گفت: این همایش در تاریخ ۷ و ۸ مهرماه ۱۳۹۸ (۲۹ و ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹) به همت مدیریت شهری شهرستان، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و مؤسسۀ تولیت آرامگاه شمس تبریزی و با همکاری شهرداری، شورای شهر و معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان خوی برگزار خواهد شد.

میرزایی تصریح کرد: برخی از دانشگاه ها و مراکز علمی و فرهنگی مانند دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه گیلان، دانشگاه الزهرا (س)، مؤسسۀ پژوهشی حکمت و فلسفۀ ایران، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، مؤسسۀ فرهنگی اکو، کمیسیون ملی یونسکو،پژوهشگاه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور, مرکز اسناد فرهنگی آسیا، کمیتۀ ملی ایکوم ایران و همچنین مراکز اداری، علمی و فرهنگی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی نیز در برگزاری این همایش مشارکت دارند.

او در ادامه سخنان خود با اشاره به محورهای همایش، گفت: شمس و مولانا از منظر پژوهش های ادبی و عرفانی، شمس و مولانا از منظر پژوهش های میان رشته ای از جمله محورهای مهم این همایش بین المللی است.

تاکنون ۲۰۵ مقاله به این همایش ارسال شده که ۱۰۵ مقاله به مرحله داوری راه یافته و از میان این مقالات ۱۸ مقاله برای ارائه توسط کمیته علمی انتخاب شده اند و از میان ۱۰۵ مقاله داوری شده ۸۱ مقاله نیز در کتاب مجموعه مقالات چاپ خواهد شد.

همچنین علاوه بر اساتید داخلی از دانشگاه های سراسر کشور شمس پژوهانی از کشورهای ترکیه، عراق، سوریه، فرانسه، بنگلادش و پاکستان هم به این همایش مقاله ارسال کرده که ازین مقالات سه نفر از کشورهای ترکیه و پاکستان به مرحله ارائه انتخاب شده اند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایلنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 16 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1