24 فوریه 2020 - 02:58

در سفر به بوشهر از چه مکان هایی دیدن کنیم؟

21 اوت 2019 - 09:00 dsfr.ir/322k8

در سفر به بوشهر از چه مکان هایی دیدن کنیم؟
yjc.ir
عمارت ملک در بوشهر

بوشهر یک شهر بندری در کنار سواحل خلیج فارس و از قدیمی ترین شهرهای ایرانی با قدمتی هزاران ساله است. جاذبه های طبیعی، ابنیه تاریخی و نخلستان های متعدد آن را به یکی از قطب های گردشگری تبدیل کرده است.

بازار بوشهر
با توجه به فرهنگ و تاریخ کشور عزیزمان ایران، بازارها جزو مراکز اصلی داد و ستد و رونق بخشی به شهر محسوب می شوند. بازار بوشهر نیز در دوره قاجاریه با معماری فوق العاده طراحی و بنا گردیده است. نوعی از طراحی که نور را به داخل بازار هدایت کرده و در عین حال از نفوذ برف و باران نیز به داخل بنا جلوگیری می کند. با بازدید از بنای تاریخی می توانید سوغات بوشهر را نیز تهیه و برای دوستانتان هدیه بدهید.

قلعه خورموج دشتی
قلعه ای که در دوره قاجاریه و به سبک معماری سلجوقیان و ساسانیان بنا شده است و در حال حاضر نیز فقط یک برج آن باقی مانده است. نام دیگر این قلعه، محمد خان دشتی واقع است که در شهر خورموج به فاصله ۸۷ کیلومتری از بوشهر قرار دارد.

قبر ژنرال در بوشهر
انگلیس و سایر استعمارگران در حملات خود به شهر هایی مانند بوشهر آثار مختلفی همچون سبک معماری، ادبیات و واژه ها را جای گذاشته اند. قبر ژنرال نیز مربوط به یکی از فرماندهان ارتش انگلستان در زمان حمله به بوشهر است. او در ۱۸۵۶ میلادی در جنگ هرات در ایران کشته شد. تا ۱۳۹۰ این محوطه گورستان انگلیسی ها بود که بعد ها به پارک بدل شد.

کوه نمک دشتی
 چشمه های نمکی، آبشارهای نمکی و دره گل کلم این مکان را به به توریستی ترین جا در بوشهر تبدیل کرده است. پس دیدن این جاذبه گردشگری را از دست ندهید.

نخل و نخلستان های بوشهر
نخل و نخلستان از مشهورترین و جذاب ترین جاذبه های طبیعی بوشهر برای مسافران است. از بین نیز شهرهای آبپخش و دشتستان دارای بیشترین تعداد نخل در استان بوشهر هستند. نخل های سرسبز و سر به فلک کشیده ای که خاص ترین ورودی را برای شهر به وجود آورده اند. علاوه بر این کانال های پر آب در دو طرف ورودی شهر آب پخش جلوه و نشاط ویژه ای را به شهر هدیه داده و دل علاقه مندان طبیعت را به حیرت وا می دارد. جالب است بدانید امکان پرورش و کاشت میوه هایی مانند مرکبات، انار و لیمو نیز در این شهر وجود دارد.

ساحل های بوشهر
دریا و ساحل به عنوان بخشی از طبیعت در کنار هم، بکرترین مناطق را برای یک شهر و مسافران آن به وجود می آورند. بوشهر نیز با دارا بودن سهم عمده ای از این نعمت خدادادی توانسته به قطب گردشگری کشور بدل شود. جالب ترین نکته گفته یک سیاستمدار انگلیسی درباره بوشهر است که آن را به عنوان دریایی ترین شهر جهان معرفی کرده است.

عمارت ملک در بوشهر زیبا
 از دیگر مکان های دیدنی بوشهر می توان عمارت ملک را نام برد که در فلکه بهمنی قرار دارد و قدمتش به دوره قاجاریه برمی گردد. معماران این بنا فرانسوی بوده و تمام مصالح استفاده شده بومی هستند. هم اکنون نیز این بنا مالک خصوصی دارد و تنها با هماهنگی قبلی با صاحبان آن می توان بازدید کرد.

مدرسه سعادت
این بنای قاجاریه نیز از مکان های دیدنی بوشهر به شمار می رود که می تواند در لیست بازدیدهای شما قرار گیرد. موسس مدرسه سعادت احمدخان دریابیگی حاکم بوشهر در ۱۲۷۸ هجری شمسی است.

در سفرتان به بوشهر از غذاهای لذیذ و بسیار خوشمزه آن نیز غافل نشوید و حتما قلیه ماهی بوشهری را امتحان کنید. امید که با آشنایی از مکان های دیدنی بوشهر اوقات لذت بخشی را داشته باشید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « باشگاه خبرنگاران جوان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1