24 نوامبر 2020 - 17:22

پرونده ثبت جهانی برج رادکان در دستور کار قرار دارد

8 می 2018 - 08:30 dsfr.ir/3n6em

پرونده ثبت جهانی برج رادکان در دستور کار قرار دارد
kojaro.com
برج تاریخی رادکان

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: ثبت جهانی این برج در دستور کار ما قرار دارد، اما قبل از آن یک و دو پرونده ثبت جهانی در دستور کار است.

علی اصغر مونسان 17 اردیبهشت ماه در چناران در جمع خبرنگاران با اعلام این که ثبت جهانی برج "رادکان" در دستور کار سازمان میراث فرهنگی است، گفت: اما قبل از آن یک و دو پرونده ثبت جهانی در دستور کار است، باید اشاره کرد که کشور ما نیز در طول سال، فقط یک پروژه را می تواند ثبت جهانی کند. 

وی با اشاره به آماده سازی "سند جامع توسعه گردشگری کشور" تا پایان سال 96، اظهار کرد: در حال حاضر برای تصویب در هیات دولت آن را به دولت تقدیم کردیم، به محض آنکه این سند به تصویب برسد در ذیل آن آئین نامه مربوطه تنظیم و ابلاغ خواهد شد و این اقدام کمک بسیاری به توسعه گردشگری و هدفمند شدن آن خواهد کرد، تا همه بخش های گردشگری کشور در یک مسیر واحد گام بردارند. 

معاون رییس جمهور درباره تامین ارز مسافران خاطرنشان کرد: مسئولان بانک مرکزی و اقتصادی کشور موضوع تامین ارز را دنبال کرده و به طور مرتب به مردم گزارش می دهند؛ دولت اعلام کرده که تمهیدات لازم را برای همه کسانی که نیاز واقعی به ارز دارند درنظر گرفته است و ما به لحاظ منابع ارزی هیچ مشکلی نداریم.

در حال حاضر توزیع ارز به صورت هدفمند انجام می گیرد، به عنوان مثال در بخش واردات کالاهای ارزان و ماشین آلات مورد نیاز صنایع و همچنین مسافران برای یک بار سفر، ارز 4 هزار و 200 تومان تدارک شده است و بانک های عامل این پرداخت ها را انجام می دهند تا مردم از ارزی که دولت تعیین کرده است استفاده کنند. 

در حوزه گردشگری در دو بعد داخلی و خارجی برنامه ریزی کردیم و فرصت های خوبی را برای رونق گردشگری داخلی به استانداران کشور و مدیران کل استان ها تعریف کردیم.

بیش از 70 میلیون نفر شب اقامت در کشور در ایام نوروز، رکوردی بی نظیری در نوروز بود و نوروز امسال شاهد رونق گردشگری داخلی بودیم به طوری که در مناطقی مانند استان کهگیلویه و بویراحمد 204 درصد اقامت رشد داشت.

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: استان خراسان رضوی به لحاظ وجود مضجع شریف امام رضا (ع) در آن جزو استان های برتر در حوزه گردشگری است و گردشگری طبیعی در خراسان رونق زیادی دارد همچنین دارای جاذبه های تاریخی خوبی است. 

وی با بیان اینکه تمام توان خود را به کار می گیریم تا گردشگری داخلی رشد کند، افزود: سرمایه گذاری در حوزه گردشگری روند خوبی دارد و حدود هزار و 700 پروژه زیرساختی در حوزه گردشگری در کشور در حال اجرایی شدن است و بنا داریم 1250 پروژه را تا پایان دولت به اتمام برسانیم که 336 پروژه مربوط به خراسان رضوی است و از این عدد 129 پروژه مربوط به ساخت هتل است که با اتمام این پروژه ها 34 هزار تخت به ظرفیت اقامتی مشهد افزوده خواهد شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1