نامشخص بودن وضعیت حدود 20 زائر اربعین

29 نوامبر 2017 - 08:30 dsfr.ir/kd9r2

نامشخص بودن وضعیت حدود 20 زائر اربعین
onlineartgallery.ir
زائران اربعین

سرکنسول ایران در کربلا اعلام کرد: به نظر می رسد وضعیت کمتر از 20 نفر از زوار اربعین به درستی مشخص نیست.

میرمسعود حسینیان در مورد اخبار منتشر شده در برخی شبکه های اجتماعی مبنی بر گم شدن برخی از اتباع ایرانی در عراق در جریان برگزاری اربعین حسینی و انتشار عکس هایی از آنها در فضای مجازی اظهار کرد: در زمان برگزاری این مراسم مجموعه ای از نمایندگی های ایران در عراق، شهرداری و عتبه مقدسه موضوع گم شدگان را پیگیری می کردند و از دیگر سو تعدادی از راهنماهای زوار و کیوسک های اطلاع رسانی در نقاط مختلف عراق به خصوص در مسیر نجف و کربلا و همچنین در این دو شهر مستقر شده بودند و به زوار خدمات ارائه می کردند.

تعداد زیادی از زوار به خاطر پیگیری وضعیت گم شدگانشان به این افراد مراجعه کردند و خوشبختانه به نتایج خوبی دست پیدا کردند.

آمار روزانه مراجعه به این کیوسک ها به بیش از هزار نفر می رسید و همانطور که اشاره کردم تعداد زیادی از گم شدگان به خانواده ها و یا کاروانهایشان ملحق شدند. برای 700 نفر از گم شدگان نیز که به صورت تنها سفر کرده بودند و نتوانستیم کاروانی برای آنها پیدا کنیم اتوبوسهایی را گرفتیم و آنها را به کشور منتقل کردیم.

در این ارتباط براساس آخرین آماری که مربوط به چند روز اخیر است، 20 درخواست از نمایندگی های داخل به تمامی نمایندگی های ایران در عراق ارسال شده است و از ما خواسته شده که وضعیت این زوار را پیگیری کنیم.

سرکنسول ایران در کربلا گفت: البته باید به این موضوع توجه داشت که با توجه به اعتبار 30 روزه روادید اربعین حسینی ممکن است برخی از زائران از نجف و کربلا به سامرا و دیگر اماکن مقدس عراق سفر کرده باشند و نباید در مورد وضعیت آنها نگرانی داشت.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1