1 مارس 2024 - 11:17

احداث هتل جزو خدمات شهرداری ها شود

25 ژوئیه 2017 - 12:30 dsfr.ir/po3xq

احداث هتل جزو خدمات شهرداری ها شود
irph.blogfa.com
ساخت هتل 5 ستاره با طرح کشتی در سلمانشهر مازندران

باید احداث #هتل جزو خدمات شهرداری محسوب شده و در سند ملی #توسعه #گردشگری این الزام برای شهرداری ها به وجود آید.

"یک کارشناس گردشگری"

به گزارش خبرنگار مهر، سومین جلسه کارگروه هتلداری و مجتمع های پذیرایی شورای عالی سیاستگذاری تدوین سند ملی توسعه گردشگری با همکاری کمیسیون اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام و سازمان میراث فرهنگی در روز دوشنبه دوم مردادماه در سالن اجتماعات شرکت توسعه سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی برگزار شد.

در این برنامه، علی رحیم پور استاد دانشگاه و کارشناس گردشگری گفت: باید در سندی ملی توسعه گردشگری که قرار است تدوین شود شهرداری ها و شوراهای شهر و یا وزارت کشور موظف شوند برای حوزه گردشگری زمین اختصاص دهند که یا رایگان باشد و یا با قیمت مناسب به سرمایه گذار تعلق بگیرد، وگرنه در تهران کسی توان خرید 2 هزار متر زمین برای هتل ندارد.

وی گفت: در همه جای دنیا احداث هتل جزو خدمات شهری محسوب می شود. بهتر است که در ایران نیز این الزام برای شهرداری ها به وجود بیاید.

رحیم پور افزود: یکی از مشکلات برای مجتمع های بین راهی عدم وجود تاسیسات زیربنایی است. برخی اوقات احداث یک رمپ ورودی به اندازه یک مجتمع هزینه دارد. شاید باید برای یک مجتمع یک کیلومتر رمپ ایجاد کرد که آن هم هزینه بر است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: باید ببینیم که واحدهای پذیرایی اماکنی مانند ترمینال ها و یا فرودگاه های ما به چه صورت است. زمانی که یک گردشگر وارد ایران می شود، باید از بازرسی ها، گمرک و فضای فرودگاه عبور کند. حتی برای گردشگر داخلی نیز باید دید بخش پذیرایی فرودگاه مهرآباد چگونه عمل می کند و یا یک توریست زمانی که از فرودگاه خارج می شود 30 راننده تاکسی سر او می ریزند.هنوز تاکسیرانی فرودگاه های ما ساماندهی نشده است. دقیقا در جایی که شهر تمام می شود مشکلات ما آغاز می شود.

1