مدیرکل فرودگاه های لارستان:

پروازهای لار - شارجه - لار روزانه می شود

3 ژوئیه 2016 - 11:00 dsfr.ir/ro6m7

پروازهای لار - شارجه - لار روزانه می شود
arestan.airport.ir
فرودگاه لارستان

لارستانی ها تقاضای زیادی برای سفر به کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه دبی را دارند اما شرکت های هواپیمایی داخلی ناوگانی برای افزایش پروازهای این مسیر ندارند.

"مدیرکل فرودگاه های لارستان"

عنایت انصاری فرد در گفت و گو با خبرنگار تین نیوز گفت: فرودگاه لارستان بابت خدماتی که ارائه می دهد از شرکت هواپیمایی آسمان 2 میلیارد تومان طلب دارد و حدود 6 ماه است که پروازهای دبی - لار - دبی را هم باطل کرده است. اکنون شرکت هواپیمایی فلای دبی هفته ای 3 پرواز در این مسیر دارد.

وی افزود: فرودگاه ها باید افزایش درآمد داشته باشند این در حالی است که پتانسیل و متقاضیان فراوانی برای افزایش پروازهای لار - دبی در این منطقه وجود دارد. در این زمینه از شرکت های هواپیمایی داخلی دعوت به همکاری کردیم اما آن ها به دلیل نداشتن تعداد ناوگان مناسب نتوانستند با این فرودگاه همکاری کنند.

مدیرکل فرودگاه های لارستان تصریح کرد: در این زمینه با شرکت های هواپیمایی خارجی مذاکره کردیم و شرکت هواپیمایی فلای دبی اعلام آمادگی کرده است اما اداره کل دفتر نظارت بر شرکت های هواپیمایی و موسسات هوانوردی از برقراری این پروازها با همکاری شرکت های هواپیمایی خارجی جلوگیری می کند.

وی بیان کرد: اکنون پتانسیل فراوانی برای برقراری پروازهای دبی - لار در این فرودگاه وجود دارد اما سیاست دفتر نظارت بر شرکت های هواپیمایی و موسسات هوانوردی به گونه ای است که شرکت های هواپیمایی خارجی با محدودیت می توانند در ایران پرواز داشته باشند. بنابراین، تکلیف مسافران و متقاضیان لارستانی برای سفر به دبی چیست و اکنون این فرودگاه با چنین تجهیزاتی از افزایش درآمد نیز محروم است. همچنین بسیاری از مسافران که موفق به تهیه بلیت سه پرواز این مسیر نشوند، برای این سفر مجبورند به طور زمینی به فرودگاه های شیراز و بندرعباس مراجعه کرده و از آنجا به دبی سفر کنند.

وی درباره برقراری پروازهای روزانه لار - شارجه - لار عنوان کرد: شرکت هواپیمایی العربیه از 21 تیرماه دو پرواز به پروازهای لار - شارجه اضافه می کند. این پرواز با هواپیمای ایرباس 320 با ظرفیت 180 نفر برقرار می شود.

انصاری فرد با بیان اینکه پیش از این پروازهای لار - شارجه در 5 روز هفته برقرار بود، ادامه داد: این پرواز در روزهای دوشنبه و چهارشنبه صورت می گیرد و این هواپیما ساعت 11:30 ورود و 12:30 خروج می کند.

به گفته وی اینک هر هفته 30 پرواز در فرودگاه لارستان صورت می گیرد. همچنین در خردادماه امسال 122 پرواز داخلی و خارجی در این فرودگاه برقرار شد که به وسیله یکصد پرواز خارجی این فرودگاه 15 هزار و 855 مسافر اعزام و پذیرش شدند.

مدیرکل فرودگاه های لارستان در پایان خاطرنشان کرد: شرکت هواپیمایی العربیه به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر، متقاضی برقراری دو پرواز برای روزهای 14 و 16 تیرماه میان شارجه - لار - شارجه شد. در این ایام بسیاری از لارستانی های مقیم امارات برای تبریک و تعطیلات عید فطر به لارستان سفر می کنند.

اکنون فرودگاه لارستان میزبان مسافران مقاصد دبی، شارجه، کویت، قطر و تهران است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1