هاستل اقامتگاهی ارزان قیمت برای مسافران کم توقع!

21 مارس 2016 - 15:30 dsfr.ir/pt7il

هاستل اقامتگاهی ارزان قیمت برای مسافران کم توقع!
hiusa.org
یک هاستل در آمریکا

هاستل ها اقامتگاه ارزان قیمتی هستند که در خارج از کشور بیش تر از ایران بین گردشگران طرفدار دارند معمولا گردشگران هاستل ها کم توقع هستند چون خدمات آن مانند حمام و سرویس بهداشتی عمومی است.

بسیاری از گردشگران و مسافران نوروزی به دنبال پیدا کردن یک اقامتگاه ارزان هستند چه در ایران و چه در خارج از کشور، تنها توقع آن ها از یک اقامتگاه ارزان به طور حتم این است که پاکیزه و امن باشد. این دو ویژگی در کنار ارزان قیمت بودن می تواند گزینه مناسبی برای اقامت در مکان هایی به نام «هاستل» باشد. هاستل ها اولین بار در آلمان توسط شخصی به نام «ریچارد شیرمن» به وجود آمدند و پس از آن هاستل ها در کشورهای مختلفی راه اندازی شدند. بنابراین اکنون آلمان یکی از بهترین هاستل ها را دارد.

هاستل ها در ازای یک هزینه بسیار کم، میزبان گردشگرانی است که مانند مارکوپولو تنها با یک کوله پشتی به مناطق گردشگری مختلفی سفر می کنند این هاستل ها در برخی از کشورها به خوابگاه دانشجویی و دانش آموزی نیز شباهت دارد. یعنی اقامت چند نفر در یک اتاق. در حقیقت گردشگران در یک هاستل به ازای پولی که پرداخت می کنند یک تخت را برای یک شب یا هر زمان که نیاز داشته باشند اجاره می کنند. به این ترتیب با گردشگران و یا اقامت کنندگان دیگری که در آن اتاق هستند برای استفاده از سرویس بهداشتی و یا حمام به صورت مشترک استفاده می کنند.

ارزان بودن هاستل ها تنها ملاک حضور گردشگران در این امکان نیست. بلکه بسیاری از گردشگران بخشی از سفر خود را در تعامل و شناخت جامعه محلی آن استان می دانند به همین دلیل اقامت در این مراکز اقامتی می تواند آن ها را با ملیت ها و گردشگران کشورهای دیگر و یا جامعه محلی نیز آشنا کند.

در ایران نیز اگر چه اقامتگاهی به نام هاستل وجود ندارد اما پانسیون هایی در ایران نیز شبیه به چنین اقامتگاه هایی است اما با شرایط خاص تر. با این وجود هاستل های ویژه گردشگران گزینه مناسبی برای افرادی است که می خواهند از کشور خارج شوند و به دنبال یک جای ارزان قیمت هستند.

در ایالتی مانند هاوایی، سودآوری هر اتاق هتل، بین 141 تا 170 دلار است، در صورتی که هر اتاق هاستل، تا سقف 200 دلار سودآور است. برای این منظور سایت های اطلاع رسانی زیادی درباره هاستل های هر کشوری ایجاد شده است که اطلاعات آن به همراه تصاویر وجود دارد و گردشگران می توانند جای خالی برای خود رزرو کنند.

بنابراین ایران نیز می توانند با ایجاد هاستل، گردشگران کشورهای خارجی ویا حتی داخلی را که به دنبال مراکز اقامتی ارزان قیمت هستند به سمت خود جذب کنند چرا که اکنون داشتن هاستل در هر کشوری یک ظرفیت اقامتی جذاب برای گردشگران به حساب می آید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1