پرورش در پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس هما:

قرارداد با ایرباس مقدمه ای برای تحول صنعت هوانوردی

25 فوریه 2016 - 12:40 dsfr.ir/q66iq

قرارداد با ایرباس مقدمه ای برای تحول صنعت هوانوردی
فرج صمدی
مراسم پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس شرکت هما

قرارداد با ایرباس پایان کار نیست بلکه مقدمه ای برای انقلابی در صنعت هوانوردی است.

"مدیرعامل شرکت هواپیمایی «هما»"

فرهاد پرورش در مراسم پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، گفت: شاید آنگاه که بنیانگذاران هما سنگ بنای آن را می نهادند هرگز تصور نمی کردند چنین راه سخت و دشواری در پیش است. این شرکت چندین بار در طول جنگ متضرر شده است و هواپیماهایش را بارها ربودند. هواپیمای هما بر فراز خلیج فارس همراه با 300 دست گل پرپرش کردند اما همیشه «هما» گمنام ماند.

مدیرعامل هما یادآور شد: شرکت هما در زلزله رودبار، جنگ تحمیلی، آتش سوزی منا، زلزله بم،حادثه سوریه و لیبی همیشه پیشگام بوده است.

وی اظهار داشت: کشورهای سلطه گر در تحریم ها راه را برای شرکت هواپیمایی هما بستند و اجازه ورود قطعه به ایران را ندادند و در تمام مقاصد سوخت رسانی به این شرکت را قطع کرده و تمام حساب های این شرکت را مسدود کردند و از تمامی خدمات «یاتا» محروم شد.

وی با بیان اینکه بارها ورود پروازهای باری این شرکت به اروپا جلوگیری شد، گفت: قراداد با ایرباس مقدمه ای از انقلابی جدی در صنعت هوانوردی است. روز نخست روی کار آمدن دولت تدبیر و امید نوع نگاه به صنعت هوانوردی عوض شد است.

قصد غرب زمین گیر کردن هما بود اما از شروع به کار دولت تدبیر امید روند تغییر کرده است و با شروع یکسال مذاکرات حرفه ای تحول عظیمی در صنعت هوانوردی رخ خواهد داد.

پرورش با بیان اینکه مذاکره با ایرباس پایان کار نیست، گفت: از روز نخست دولت تدبیر و امید نوع نگاه ها به صنعت هوانوردی متفاوت شد و وزیر راه و شهرسازی برای حل مشکلات صنعت هوانوردی کشور و هما کمر همت بسته است.

وی اظهار داشت: شروع این همت با شروع مذاکرات هسته ای منطبق شد و با عنایت مذاکره کنندگان سوژه تحریم های هوایی در شمار موضوعات جدی مورد بحث گنجانده شد و به حق شایسته دست مریزاد بود.

پرورش افزود: هیچ شرکت هواپیمایی دنیا، به تعداد هواپیماهای خود به صورت مجرد افتخار نمی کند، بلکه تعداد مسافر حمل شده و درآمد حاصل، عملکرد سالیانه آن را مشخص خواهد کرد. مقام عالی وزارت راه و شهرسازی بحمدالله به نیکی به این مهم واقف است و از این رو موضوع تغییر ساختار «هما» در صدر اهداف وزارتخانه قرار گرفته است؛ اگر چنین نکنیم این افتخار امروز به اسباب خجالت و شرمساری فردای مان خواهد انجامید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1