فرماندار انزلی:

جلوی غارت سواحل و منابع طبیعی را می گیریم

9 نوامبر 2015 - 16:30 dsfr.ir/f851c

جلوی غارت سواحل و منابع طبیعی را می گیریم
میلاد منصف
ساخت و سازهای بی شمار در ساحل انزلی

فرماندار شهرستان بندرانزلی گفت: جلوی غارت سواحل و منابع طبیعی شهرستان را با جدیت و بدون اغماض می گیریم.

به گزارش ایرنا؛ عبدالصمد صفرنژاد روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: با وجود تصویب مصوبه آزادسازی سواحل در سال ۸۸، پی گیری لازم از سوی متولیان صورت نگرفت و نه تنها بسیاری از سواحل قبل از تصویب این قانون، بلکه بعد از آن نیز در شهرستان غارت شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به حضور گردشگران در ایام تابستان تنها معدودی از سازه های سبک ثابت تخریب و دستور انتقال سازه های سبک قابل جابه جایی به خارج از حریم داده شد.

وی یادآور شد: قرار بود با پایان فصل تابستان سازه‌های احداثی در حریم ۶۰ متر دریا تخریب شود که تعلل شد و انتظار داریم تا عید سال آینده، حریم دریا در محدوده شهرستان رفع تصرف شده باشد. در خصوص رفع تصرف حریم ۶۰ متر دریا هیچ گونه اغماضی نداریم و قانون برای همگان یکسان باید اجرا می‌شود چون در این صورت چنین شبهه ای برای مردم ایجاد می شود که افراد صاحب نفوذ از تمکین به قانون مستثنی هستند.

فرماندار انزلی در ادامه بر لزوم اجرایی شدن مصوبات و پی گیری جدی امور از سوی مسئولان ادارات و متولیان تاکید کرد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از عدم قانونمندی برخی اصناف شهرستان در زمینه رعایت سود قانونی و نحوه ارائه کالاها و خدمات گفت: کنترل قیمت ها باید از سوی متولیان جدی گرفته شود. صفرنژاد با تاکید بر این که سود باید منصفانه و نرخ کالاها و خدمات و نحوه عرضه باید قانونمند باشد، اظهار کرد: آنچه مشهود است اینکه سیستم نظارتی می لنگد.

فرماندار انزلی بیان کرد: نباید به گونه‌ای پیش برود که اصناف جریمه شوند، بلکه باید از گرانفروشی و تخلفات صنفی با نظارت صحیح و مستمر و تذکر پیشگیری شود. مجمع امور صنفی و اداره صنعت، معدن تجارت کار خود را جدی بگیرند. وی انجام وظیفه صحیح، خدمات رسانی مناسب به مردم و پاسخگویی ادارات را در جلوگیری از بروز التهابات اجتماعی و جلب مشارکت مردم تاثیرگذار و بر لزوم رعایت دقیق آن تاکید کرد.

صفرنژاد در ادامه با اشاره به احتمال بارش برف سنگین بر اساس تجارب سال‌های قبل، از اعضای ستاد بحران خواست که آمادگی برای شرایط غیرمترقبه را داشته باشند و با پیش بینی و تمهیدات لازم از بروز حوادث ناگوار پیشگیری کنیم.

فرماندار شهرستان انزلی همچنین خواستار رفع ضعف ساختاری مخابرات و ارتقای خدمات دهی به مردم شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1