13 نوامبر 2019 - 17:58

ضعف های گردشگری استان کرمان

27 فوریه 2017 - 13:30 dsfr.ir/9m2au

ضعف های گردشگری استان کرمان
تیشینه
ارگ راین کرمان

مدیران آژانس های مسافرتی مطرح کشور، طی سفر 2 روزه به #کرمان با متولیان #گردشگری این استان نشستی برگزار و شرایط کنونی این صنعت را تحلیل کردند.

به گزارش اتاق ایران، در این نشست مدیران آژانس های مسافرتی کشور، تبلیغات با محتوای ضعیف برای معرفی جاذبه های گردشگری، نبود زیرساخت های لازم در برخی سایت های گردشگری، عدم ارتباط مناسب شرکت های گردشگری با شرکت های هواپیمایی، نبودن تابلوهای راهنمای گردشگران و کاتالوگ های معرفی جاذبه ها به زبان انگلیسی و همچنین عدم حضور کرمان در نمایشگاه های گردشگری را ازجمله نقاط ضعف گردشگری این استان عنوان کردند.

همچنین قیمت بالای خدمات، عدم رسیدگی لازم به امکانات موجود، وجود نداشتن اقامتگاه های مناسب و عدم نوسازی و بهسازی برخی مکان ها نیز از موارد مطرح شده در این نشست بود. در ادامه، راه اندازی پروازهای خارجی، اعمال تخفیف برای تورها و تهیه یک بسته کامل از جاذبه های گردشگری استان و خدمات ارائه شده به گردشگران و استفاده هر چه بیشتر و بهتر از همدلی و هماهنگی موجود بین بخش خصوصی و دولتی در استان کرمان، برای رونق گردشگری استان کرمان پیشنهاد داده شد.

محمد جهانشاهی، معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، در این نشست همچنین خاطرنشان کرد: «در یک سال گذشته برای راه اندازی خانه های بوم گردی در استان، حدود یک میلیارد تومان تسهیلات به مردم داده شده که موجب اشتغال زایی برای 300 نفر به ویژه بانوان در مناطق مختلف استان شده است.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1