14 اکتبر 2019 - 01:50

خانه هوشنگ ابتهاج در رشت ثبت ملی می شود

25 فوریه 2017 - 12:30 dsfr.ir/3g58p

خانه هوشنگ ابتهاج در رشت ثبت ملی می شود
تابناک
خانه ارغوان

مدیرکل میراث فرهنگی، #گردشگری و صنایع دستی استان #گیلان از ثبت خانه شاعر معاصر، هوشنگ #ابتهاج در #رشت خبر داد.

رضا علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر و در حاشیه دهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری از ثبت ملی خانه ابتهاج خبر داد و افزود: شخصیت هایی چون هوشنگ ابتهاج، فریدون پوررضا و ناصر مسعودی از مفاخر استان ما هستند و خوب است که ما قدر این افراد را بدانیم و آن ها را به نسل نوجوان و جوان خود معرفی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان در ادامه بیان کرد: ما جلسات مشترکی با شهردار رشت داشته ایم و شهرداری اعلام آمادگی کرده تا خانه هوشنگ ابتهاج را خریداری و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان به موزه و میراث فرهنگی تبدیل کند اما هنوز مالک فعلی خانه با فروش ملک به شهرداری موافقت نکرده است.

علیزاده با اشاره به روند ثبت ملی هر خانه از جمله خانه هوشنگ ابتهاج گفت: برای ثبت هر خانه ابتدا، ابلاغ به مالک صورت می گیرد و مالک رضایت خود را اعلام می کند؛ پس از آن ما کارهای ثبت را انجام می دهیم. در حال حاضر ما ابلاغیه ای را برای مالک فعلی خانه ابتهاج ارسال کرده و با مقاومت او روبه رو شده ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان در پاسخ به این که با هوشنگ ابتهاج چه تعاملی برقرار کرده اید هم گفت: ما با ایشان جلسه داشته ایم و برای این تصمیم اعلام آمادگی کرده است و قرار شده تمام کتابخانه و ابزار و ادوات خود را در اختیار ما بگذارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1