قول معاون میراث فرهنگی برای پیگیری ثبت جهانی دماوند

26 ژانویه 2017 - 19:00 dsfr.ir/ct84r

قول معاون میراث فرهنگی برای پیگیری ثبت جهانی دماوند
میثم رودکی / دنیای سفر
کوهنوردان در حال صعود کوه دماوند

معاون میراثی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و #گردشگری کشور از پیگیری پرونده ثبت جهانی #دماوند در #یونسکو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدحسن طالبیان در کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران با محوریت مازندران در بابلسر با بیان این که چهارمین کنگره ملی تاریخ معماری سال آینده در بم برگزار می شود، یادآور شد: پیش از برگزاری کنگره ایران، کنگره های استانی برگزار می شود.

وی با اشاره به این که همه استان های میزبان این رویداد دارای کتاب، مجموعه مقالات و دستاوردهایی خواهند بود، افزود: میراث فرهنگی و معماری و شهرسازی به همه دستگاه ها و مردم مربوط است. همگان باید دغدغه این موضوع حیاتی را داشته باشند.

طالبیان با بیان این که حتی گردشگران خارجی نیز برای درک هویت تاریخی به ایران سفر می کنند، تاکید کرد: باید این داشته های تاریخی و فرهنگی را حفظ و احیا کرد.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این که مهندسان ما باید به آگاهی برسند و برای معماری بومی ارزش قایل شوند، افزود: کنگره تاریخ معماری تلنگری برای جامعه امروز است تا آرامش به زندگی مردم بازگردد.

وی افزود: موضوعات بسیار مهم و کاربردی را در کنگره مورد لحاظ قرار دادیم تا جریانی برای توجه به میراث فرهنگی در زندگی امروز در کشور شکل گیرد.

طالبیان همچنین گفت: ثبت جهانی دماوند را دنبال می کنیم. دماوند نماد و نشانه ایران است، اما متاسفانه دست درازی هایی به طبیعت این اثر طبیعی شده است، با این حال پرونده ی ثبت آن در حال جمع آوری و تدوین است.

در این مراسم از کتاب مجموعه مقالات کنگره توسط معاون میراث فرهنگی کشور و مدیرکل میراث فرهنگی مازندران رونمایی و در پایان از چهره ها و مقالات برتر کنگره با اهدای تندیس قدردانی شد.

کنگره تاریخ معماری مازندران عصر پنجشنبه هفتم آبان ماه با برگزاری کارگاه های تخصصی در دانشگاه هنر و معماری دانشگاه مازندران به کار خود پایان می دهد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1