4 ژوئن 2020 - 17:37

دونالد ترامپ صدور روادید برای ایران و 6 کشور دیگر را تعلیق کرد

26 ژانویه 2017 - 14:30 dsfr.ir/3x9zd

دونالد ترامپ صدور روادید برای ایران و 6 کشور دیگر را تعلیق کرد
آمازون
ترامپ صدور ویزا برای شهروندان ایرانی و چند کشور دیگر را یک ماه متوقف کرد.

رئیس جمهور #آمریکا با امضای دو فرمان اجرایی، دستور تقویت امنیت مرزها و تشدید محدودیت ورود #مهاجران را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه فرامین اجرایی تقویت امنیت مرزها و تشدید محدودیت ها برای ورود مهاجران غیرقانونی را امضا کرد.

یکی از سندهای تازه امضا شده خواستار آغاز احداث دیوار مرزی در مرز با مکزیک است. وی این فرامین را در جریان بازدید از وزارت امنیت داخلی آمریکا امضا کرد.

یکی از فرامین امضا شده خواستار احداث «یک مانع فیزیکی بزرگ در مرز جنوبی آمریکا» است. بر اساس فرمان دوم هم وزارت خارجه اجازه دارد از اختیارات صدور روادید برای مجبور کردن کشورها به بازگرداندن تبهکاران تبعه این کشورها، استفاده کند.

پیش از این خبرگزاری رویترز مدعی شده بود ترامپ روز چهارشنبه همچنین سندی را امضا خواهد کرد که خواستار اعمال محدودیت بر پناه جویان و اتباع کشورهای ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن است.

روزنامه های یو اس ای تودی و واشنگتن پست پیش نویس این سند مربوط به فرامین اجرایی مربوط به مهاجران و پناهندگان را منتشر کرده است. این سند صدور هر گونه ویزا برای شهروندان ایران و شش کشور دیگر را به مدت 30 روز تعلیق کرده است.

این فرمان شامل کسانی که تابعیت آمریکایی دارند، در خاک آمریکا هستند (تا زمان عدم خروج) یا روادید دیپلماتیک و سیاسی دارند، نمی شود. این فرمان برنامه پذیرش پناهجو را هم به مدت 120 روز به حالت تعلیق درمی آورد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1