20 اکتبر 2019 - 23:40
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:

پرونده ثبت نوروز در یونسکو باز است

16 ژانویه 2017 - 09:00 dsfr.ir/so365

پرونده ثبت نوروز در یونسکو باز است
حمید صالحی
نوروزخوانی در مازندران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و #گردشگری #مازندران گفت: پرونده ثبت #نوروز در #یونسکو باز است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دلاور بزرگ نیا در نخستین جلسه ستاد تسهیلات سفر مازندران به میزبانی استانداری مازندران با اشاره به پرونده باز ثبت نوروز در یونسکو گفت: ایران باید با تلاش روزافزون در امر نوروز و مستندسازی این آیین بزرگ قدم بردارد. در ایام نوروز توجه به انجام آیین های نوروزی، نوروزخوانی و ایجاد بازارچه های نوروزی برای مستند سازی و ثبت این میراث بزرگ ضروری است. همچنین نوروز امسال باید مسیرهای جدید گردشگری کمتر ناشناخته و یا ناشناخته به مردم معرفی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی  مازندران با اشاره به قرار گرفتن 2 شهر استان مازندران در بین 7 شهر برتر گردشگری گفت: ساری و رامسر تنها مشتی از خروارها ظرفیت های استان مازندران بودند. امسال تمام شهرهای ما باید تلاش کنند تا جایگاه مازندران در حوزه شهرهای برتر گردشگری به بالاترین سطح خود برسد.

وی خاطرنشان کرد: طی ارزیابی‌های صورت گرفته در نوروز 95، مدیریت یکپارچه ستاد تسهیلات، واکنش سریع در مدیریت بحران و رسیدگی سریع به شکایات مهمانان از مراکز اقامتی یا خدمات پذیرایی از مهم ترین نقاط مثبت در حوزه خدمات گردشگری استان مازندران است.

وی افزود: کمبود اعتبارات و نبود سامانه جامع آماری در زمینه گردشگران ورودی به استان نیز از جمله ضعف های ستاد تسهیلات سفر مازندران شناسایی شده است.

بزرگ نیا با اشاره به حضور 41 میلیون و 946 هزار و 280 نفر شب اقامت در مازندران تا امروز تصریح کرد: از 27 اسفند 94 تا 17 فروردین 95 بیش از 11 میلیون شب اقامت در استان مازندران به ثبت رسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان مازندران افزود: از تیرماه 95 تا اواخر شهریور 25 میلیون و 518 هزار و 800 نفر شب اقامت و از اول مهرسال جاری تا 15دی ماه 5 میلیون و 384 هزار نفر شب اقامت در استان ثبت شده است. این آمار حکایت از آن دارد که در پاییز و زمستان نیز استان مازندران مورد اقبال گردشگران واقع شده است.

بزرگ نیا خاطرنشان کرد: باید با کمک همه دستگاه های اجرایی سفر به استان، انتخاب مازندران را برای همه گردشگران دائمی کنیم و بخصوص در نیمه دوم سال تبلیغات وسیعی را در حوزه گردشگری زمستانی، پرنده نگری، کوهنوردی و پیمایش جنگل ها انجام دهیم.

وی با اشاره به شعار امسال سازمان جهانی گردشگری "گردشگری برای همه با توجه ویژه به معلولان و سالمندان" گفت: تمامی دستگاه های ذیربط باید این شعار را سرلوحه کار خود قرار دهند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1