فرماندار فاروج:

شهر آجیلی به ثبت ملی آثار معنوی می رسد

14 ژانویه 2017 - 22:00 dsfr.ir/zq5n8

شهر آجیلی به ثبت ملی آثار معنوی می رسد
مریم داورنیا
فاروج شهر آجیلی

فرماندار #فاروج گفت: شهر آجیلی به ثبت ملی آثار معنوی می رسد.

هادی رجایی نیا در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در پاسخ به این سوال که این شهرستان برای افزایش میزان ماندگاری مسافران چه برنامه ای در دستور کار دارد، افزود: از آنجایی که فاروج در مسیر تردد مسافران حرم مطهر امام رضا (ع) قرار دارد به ثبت رساندن این شهر در زمره آثار ملی معنوی یکی از اقداماتی است که در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه علت نام گذاری این شهر با نام شهر آجیلی توزیع انواع آجیل است، ادامه داد: هم اکنون پرونده ها تکمیل شده و در حال ارسال به تهران است. به ثبت ملی رسیدن این شهر با نام شهر آجیلی کمک شایانی در معرفی این شهر به مسافران دارد. از سوی دیگر مذاکراتی با شهرک صنعتی ایران انجام شده تا خوشه صنعتی آجیل در این شهر راه اندازی شود که این امر سبب رونق کسب و کار در این شهر می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه آجیل به صورت خام، وارد و سپس امر پخت و پز در این شهر انجام می شود، تصریح کرد: با ایجاد خوشه صنعتی از این محصول، زنجیره تولید و توزیع به طور کامل انجام می شود.

وی تاکید کرد: ایجاد واحدهایی برای بسته بندی سوغات (آجیل) یکی دیگر از اقداماتی است که در حال انجام هستیم که این امر کمک شایانی در جذب و ماندگاری مسافران خواهد داشت. تعداد واحدهای عرضه آجیل در شهر فاروج حدود 80 واحد است.

فرماندار با بیان اینکه فاروج تبدیل به پایلوت تولید زعفران در خراسان شمالی شده است، افزود: 1600 هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه به کشت این محصول اختصاص یافته و میزان تولید سرگل آن هفت تن بوده است که درصدد هستیم تا برای بسته بندی این محصول نیز وارد شویم. هم اکنون دو واحد بسته بندی زعفران در فارج راه اندازی شده که این محصول را با برند خود عرضه می کند. حتی یکی از این واحدها در سال جاری امر صادرات زعفران به خارج از کشور را به عهده داشته است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1