معاون میراث فرهنگی خراسان رضوی خبر داد:

جاده ابریشم در راه ثبت جهانی

3 ژانویه 2017 - 16:10 dsfr.ir/j98lf

جاده ابریشم در راه ثبت جهانی
persianfun.org
نقشه جهانی راه ابریشم

خراسان رضوی با تأکید بر رباط شرف، #جاده #ابریشم را برای ثبت در فهرست #میراث جهانی همراهی می کند.

"معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، محمد رکنی اظهار داشت: اهمیت راه ابریشم و نگاه ژرف پژوهشگران داخلی و خارجی به این جاده تاریخی و اقتصادی موجب شد تا در سال های اخیر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برای ثبت این اثر در فهرست آثار جهانی برنامه ریزی کند.

وی با اعلام اینکه ثبت جهانی راه ابریشم با محوریت رباط شرف در دستور کار استان قرار گرفته است، افزود: خراسان رضوی یکی از نقاط اصلی و مراکز تجارت و توسعه صنعت ابریشم بوده است و شکل گیری رباط ها و تأسیساتی همچون پل ها و چاپارخانه ها و دیگر آثار و بناهای موجود در مسیر راه ابریشم در این استان گواه بر این ادعا است.

دبیر کنگره تاریخ معماری و شهرسازی خراسان رضوی با تأکید بر اهمیت ثبت این اثر ملی و بین المللی در فهرست میراث جهانی یونسکو عنوان کرد: یکی از کارگاه های علمی و آموزشی کنگره به صورت خاص به میراث جهانی استان و با تأکید بر راه ابریشم و با محوریت رباط شرف برگزار می شود و پژوهشگران و محققان مختلف آخرین دستاوردهای خود را در این بخش به اشتراک می گذارند.

رضا صادقی مسئول برگزاری کارگاه های آموزشی در این کنگره نیز درباره برگزاری این کارگاه آموزشی افزود: حال که خراسان رضوی با تأکید بر رباط شرف جاده ابریشم را برای طی مراحل ثبت در میراث جهانی آماده می کند، نیکوست که دانشجویان و محققان نیز از انجام مراحل آگاه شوند.

وی خاطرنشان کرد: هم زمان با برگزاری این کارگاه آموزشی، کارگاهی تحت عنوان مفاخر معماری معاصر نیز برگزار می شود که در آن دانشجویان و شرکت کنندگان به صورت خاص با آثاری همچون مجموعه های فرهنگی و تاریخی باغ آرامگاه نادری و فردوسی، خیام و دیگر آثار ارزشمند معماری معاصر که برپایِه الگوی ایرانی و اسلامی شکل گرفته است آشنا می شوند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1