تهرانگردی به بهانه یلدا در اولین شب زمستان

20 دسامبر 2016 - 09:00 dsfr.ir/nx6gd

تهرانگردی به بهانه یلدا در اولین شب زمستان
میثم رودکی / دنیای سفر
یادمان یلدا در تالار آبی کاخ نیاوران

بنا به سنت دیرین که همه افراد خانواده در شب #چله دورهم جمع می شوند، برنامه «تهرانگردی در بلندای یلدا» در اولین شب زمستان برگزار می شود.

"مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران"

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رجبعلی خسروآبادی اظهار کرد: در این گشت که به صورت ویژه برای تعدادی از دانشجویان حوزه فرهنگ و گردشگری برگزار می شود، سعی شده است تا علاقه‌مندان ضمن بازدید از آثار تاریخی تهران با آئین و مراسم‌های شب یلدا همچون شعرخوانی و داستان سرایی آشنا شوند.

وی وظیفه ذاتی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را صیانت از آئین های ملی دانست که ریشه در تاریخ، فرهنگ و باورهای مردم این سرزمین دارد و در ادامه گفت: تلاش ما در میراث فرهنگی استان تهران آن است که آئین های ملی از سنت های اصیل خود فاصله نگیرد، البته آئینی ملی چون شب یلدا که سینه به سینه در طول تاریخ منتقل شده است، به سختی مورد تهاجم فرهنگی قرار می گیرد و با انحراف مواجه می شود، اما این موضوع سبب نمی شود که نسبت به حفظ آئین های ملی کوتاهی کنیم.

فرزاد هوشیار پارسیان - رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران - نیز در این باره گفت: تخصصی شدن فعالیت های گردشگری در پایتخت بر اساس مناسبت های و آئین های ملی و مذهبی بخشی از فعالیت این ستاد شده است. عمده فعالیت های گردشگری این ستاد دیگر به عید نوروز و تعطیلات تابستان معطوف نمی شود، بلکه در تمام طول سال و بر اساس سلیقه و ذائقه همه شهروندان، گشت های تهران گردی برنامه ریزی و اجرا خواهد شد که تا کنون بخشی از آن محقق شده و اعتقاد داریم هنوز همه شهروندان، جاذبه های گردشگری پایتخت را ندیده اند.

او همچنین بر این اعتقاد است که توانسته اند جاذبه های گردشگری تهران را در کنار سایر جنبه های اقتصادی و سیاسی پایتخت پر رنگ تر از گذشته کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1