وزیر بهداشت؛

سیستان می تواند یکی از قطب های مهم توریسم سلامت باشد

13 دسامبر 2016 - 10:00 dsfr.ir/xr2yx

سیستان می تواند یکی از قطب های مهم توریسم سلامت باشد
حامد غلامی
سومین سفر وزیر بهداشت به منطقه سیستان‎

با توجه به هم مرزی #سیستان با کشور #افغانستان، این منطقه قابلیت تبدیل شدن به یکی از قطب های مهم #توریسم #سلامت را داراست.

"وزیر بهداشت"

به گزارش عصر هامون؛ سیدحسن قاضی زاده هاشمی در سفر به منطقه سیستان در مراسم گرامیداشت هفته وحدت در شهرستان زابل ابراز داشت: در حوزه سلامت کارهای بسیار خوبی در زابل انجام شده که مهم ترین آن تشکیل دانشگاه علوم پزشکی بوده که باعث بهبود خدمات در آن شده است.

وی افزود: سیستان می تواند یکی از قطب های مهم توریسم سلامت در کشور باشد و با کمک به درمان برادران و خواهران افاغنه در آن طرف مرز، سبب ایجاد اشتغال، درآمد، دوستی و امنیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی شود.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه، با توجه به اهمیت سلامت در جامعه، همه باید نقش آفرینی کنند خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن در یک مسیر خوب انتظار می رود دانشگاه علوم پزشکی زابل نیز
با سرعت بیشتری مسیر ترقی را طی کند.

وزیر بهداشت اظهار داشت: جذب نیروهای بومی در بیمارستان های منطقه در دستور کار بوده است اما متاسفانه در برخی از رشته های به دلیل نبود نیروی بومی با اعلام فراخوان افرادی از دیگر استان ها شرکت می کنند.

وی با بیان اینکه، در طول این مدت اگرچه دولت با مشکلات زیادی از نظر اقتصادی و بودجه مواجه بوده ولی کارنامه ی قابل قبولی داشته است تاکید کرد: 100 متخصص در تخصص های مختلف در دوره های تخصصی در حال آموزش و تربیت هستند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: مراقبین سلامت در سیستان در حال تکمیل بررسی و تکمیل پرونده های مردم هستند که این خود مقدمه ای برای کاهش بار بیماری ها به شمار می رود.

قاضی زاده هاشمی در ادامه افزود: بیش از 600 پروژه عمرانی در سطح استان سیستان و بلوچستان در حال اجراست که نشان دهنده آن است که تقریبا هیچ شهر، بخش و روستایی فاقد پروژه نیست.

وی با بیان اینکه، همه ی مراکز بهداشتی دارای پزشک هستند تصریح کرد: موضوع استخدام در بیمارستان های زهک و هیرمند به بازرسان مربوطه اعلام و رسیدگی می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1