فرماندار آستارا مطرح کرد؛

آستارا در انتظار سوت قطار اروپا

11 دسامبر 2016 - 14:30 dsfr.ir/yj089

آستارا در انتظار سوت قطار اروپا
حسین حسین زاده
احداث خط آهن رشت - آستارا

آستارا نخستین شهر ایران که به سه شیوه زمینی، دریایی و ریلی با کشور همسایه مرتبط می شود.

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: عملیات احداث پل ریلی بین ایران و جمهوری آذربایجان در آستارا در مرحله پایانی قرار دارد و قطاری که به منظور مسافت سنجی مسیر از اروپا حرکت کرده، بزودی از طریق کشور همسایه به این شهرستان وارد خواهد شد.

سیروس شفقی در بازدید از روند اجرای طرح بین المللی راه آهن آستارا - آستارا افزود: نزدیک به هشت و نیم کیلومتر از این طرح در خاک جمهوری آذربایجان ریل گذاری شده است و پل ریلی بین دو کشور نیز در مرحله پایانی قرار دارد.

وی اظهار کرد: عملیات اجرایی ادامه این طرح به امتداد دو و نیم کیلومتر در آستارای ایران با سرعت خوبی در حال تکمیل است و پیش بینی می شود، ریل گذاری این طرح در خاک ایران تا چند روز آینده آغاز و ظرف یک ماه، از نقطه صفر مرزی تا تقاطع باغچه سرای آستارا تکمیل شود.

وی بیان کرد: مانعی برای اجرای طرح بین المللی ارتباط ریلی آستارا - آستارا وجود ندارد و اعتبار خرید املاک و اراضی حریم راه آهن در خاک ایران تامین شده و تا کمتر از 10 روز آینده به استان گیلان حواله و پس از فرآیند اداری، به پرداخت وجه مالکان و اخذ سند اقدام خواهد شد.

شفقی ادامه داد: عملیات احداث بارانداز این راه آهن در آستارای ایران نیز با حدود 60 هکتار وسعت آغاز شده است و مراحل اجرایی آن به صورت مستمر پیگیری می شود.

او گفت: با تکمیل و افتتاح این طرح ریلی، آستارا نخستین شهر ایران خواهد بود که به سه شیوه حمل و نقل زمینی، دریایی و ریلی با جمهوری آذربایجان و کشورهای حوزه قفقاز مرتبط خواهد شد.

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ابتدای سال جاری به منظور توسعه همکاری های اقتصادی به ایجاد ارتباط ریلی بین دو کشور متعهد شده بودند و جمهوری آذربایجان با احداث هشت و نیم کیلومتر خط ریلی، قطار خود را به مرز ایران در آستارا رساند و ادامه این طرح با امتداد دو و نیم کیلومتر و بارانداز مربوطه در آستارای ایران اجرا می شود و این طرح به عنوان دروازه اقتصادی ایران و اوراسیا برابر برنامه ریزی های به عمل آمده، تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « روابط عمومی فرمانداری آستارا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1