ابلاغ سرفصل های جدید آموزش بومگردی

8 می 2024 - 15:10 dsfr.ir/eg8um

ابلاغ سرفصل های جدید آموزش بومگردی
ابلاغ سرفصل های جدید آموزش بومگردی
ابلاغ سرفصل های جدید آموزش بومگردی

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری از ابلاغ سرفصل های جدید برای دوره توان افزایی و توانمندسازی بهره برداران اقامتگاه های بوم گردی خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر»، ابوطالب قاسمی گفت: تعیین و ابلاغ سرفصل های دوره توان افزایی و توانمندسازی بهره ­برداران اقامتگاه­ های بوم گردی با هدف افزایش توانمندی بهره برداران شاغل در واحدهای اقامتگاه های بوم گردی انجام شد.

او در توضیح بیشتری اظهار کرد: به دلیل برخوردار نبودن برخی شاغلان در اقامتگاه ­های بوم گردی از سطوح عالی تحصیلات و نوع خدمت میزبانی در این واحدها که در مواردی به صورت خانوادگی، بومی و محلی انجام می شود، ضرورت داشت دوره های آموزشی موجود به عنوان یک مطالبه جدی مورد بازنگری قرار گیرد و متناسب با این قشر، دوره ای جدید با همکاری و نظارت جامعه تخصصی بوم گردی و برخی از اساتید و متخصصان این حوزه بر اساس نظرات مدیران حوزه های تخصصی معاونت گردشگری طراحی و ابلاغ شود.

قاسمی افزود: بر اساس ضوابط اجرایی، موسسه های آموزشی موظف هستند از تاریخ ابلاغ بخشنامه، دوره های توانمندسازی متقاضیان اقامتگاه­ های بوم­گردی را بر اساس دروس و سرفصل های تعیین شده اجرا کنند.

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری گفت: دوره های الزامی صرفاً از طریق موسسه های آموزشی دارای مجوز از این معاونت و از طریق مدرسان هر دوره با معرفی موسسه های مربوطه در چارچوب دستورالعمل و بخشنامه ­های ابلاغی برگزار می شود.

او اضافه کرد: صدور گواهینامه دوره ­های تشویقی توسط استان انجام می شود و امکان برگزاری دوره های تشویقی در رویداد آموزشی جامعه اقامتگاه­ های بوم­گردی نیز وجود دارد.

قاسمی گفت: سرفصل های اختصاصی اقامتگاه های بوم گردی به مدت ۹۵ ساعت در دو بخش ۵۵ ساعت اصلی و ۴۰ ساعت تشویقی تعریف شده است. بخش اصلی شامل آشنایی با اصول و مفاهیم مهمان نوازی، قوانین و مقررات، خدمات ایمنی و پایداری حفظ محیط زیست و بخش تشویقی در برگیرنده اطلاعات حرفه ای پیشرفته ویژه افرادی با سطح تحصیلات بالاتر که تمایل به افزایش مهارت و آگاهی دارند، است.

1