13 نوامبر 2019 - 03:30

تعداد قربانیان تصادف قطار در سمنان به 36 نفر رسید

25 نوامبر 2016 - 17:20 dsfr.ir/mv87v

تعداد قربانیان تصادف قطار در سمنان به 36 نفر رسید
خبرگزاری مهر
برخورد دو رام قطار مسافربری در استان سمنان

در حالی که آمار قربانیان حادثه برخورد دو قطار مسافربری در استان سمنان به 36 نفر رسید، یک نماینده مجلس علت این حادثه را «دستور نا به جای» مدیر یکی از ایستگاه های قطار اعلام کرد.

دو قطار مسافربری روز جمعه، پنجم آذرماه، در محور سمنان دامغان و در ایستگاه «هفت خان» با یکدیگر برخورد کردند که این حادثه منجر به آتش سوزی تعدادی از واگن ها شد و تاکنون 36 کشته و 80 مجروح در پی داشته است.

پیرحسین کولیوند، سرپرست مرکز اورژانس ایران، اعلام کرد که اجساد 36 نفری که در این حادثه جان باخته اند «کاملا سوخته و شناسایی آنها بسیار سخت است.» کولیوند آمار مجروحان این حادثه را نیز 80 نفر اعلام کرد و گفت: «جستجو در داخل واگن های سوخته همچنان ادامه دارد.»

از سوی دیگر محمدرضا خباز، استاندار سمنان تعداد مجروحان این حادثه را 96 نفر و تعداد کشته ها را 31 نفر اعلام کرده است.

به گفته خباز، برخورد قطار مشهد-سمنان به قطار تبریز-مشهد که به علت «نقص فنی» در راه متوقف شده بود، منجر به بروز این حادثه شده است. به گفته وی، «علت توقف قطار تبریز-مشهد هنوز مشخص نشده است که آیا سردی هوا باعث یخ زدگی بوده یا مسئله فنی دیگری باعث توقف این قطار بوده است.»

در همین حال غلامرضا کاتب، عضو مجمع نمایندگان استان سمنان هم علت بروز این حادثه را «دستور نا به جای» حرکت قطار توسط مدیر یک ایستگاه قطار اعلام کرد. کاتب گفت: «مدیر ایستگاه قطار سمنان با دادن دستور نابه جای حرکت قطاری که در ایستگاه توقف بوده، سبب برخورد دو قطار مسافربری شد.»

این نماینده مجلس اضافه کرد: «عمدی یا سهوی بودن این اتفاق نیز باید مشخص شود.»

در پی بروز این حادثه، خط ریلی تهران-مشهد مسدود شده و عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، سفر خود به ترکمنستان را لغو کرده و قرار است به محل حادثه برود.

در مردادماه سال 1393 نیز سه واگنِ قطار مسافربری مشهد-تهران در حوالی شهر شاهرود در استان سمنان از ریل خارج شد، اما در آن حادثه کسی آسیبی ندید.

روز 26 مهرماه، یعنی کمتر از یک ماه پیش نیز قطار مسافربری مشهد-شوشتر دچار سانحه شد و طی آن چندین نفر دچار مصدومیت شدند.

اواخر خردادماه سال 93 نیز قطار مسافربری تهران-مشهد در حوالی دامغان با یک قطار باری برخورد کرد که در این تصادف یک تن جان خود را از دست داد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « رادیو فردا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1