قرارداد خرید هواپیما در مراحل نهایی

23 نوامبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/pt3bn

قرارداد خرید هواپیما در مراحل نهایی
www.airbus.com
هواپیمای ایرباس

الان برای قضاوت در باره ی اینکه دولت آمریکا تهدیدی برای قراردادهای خرید هواپیما از شرکت های بویینگ و ایرباس است زود است.

"علی عابدزاده"

الان برای قضاوت در باره ی اینکه دولت آمریکا تهدیدی برای قراردادهای خرید هواپیما از شرکت های بویینگ و ایرباس است زود است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داده است که هیچ اتفاق جدیدی برای ادامه مذاکرات نیفتاده است و درعین حال گفته است:قرارداد خرید هواپیماهای ایرباس مراحل نهایی خود را می گذراند.

علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این پرسش که آیا تغییر دولت آمریکا را تهدیدی برای قراردادهای خرید هواپیما از شرکت های بویینگ و ایرباس می دانید؟، گفت: معتقدم الان برای قضاوت در این باره زود است و باید کمی صبور باشیم.

وی افزود: آنچه درحال حاضر در جریان است، ادامه روند گذشته است و هیچ اتفاق جدیدی برای ادامه مذاکرات نیفتاده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که قرارداد خرید هواپیماهای ایرباس مراحل نهایی خود را می گذراند، تاکید کرد: مذاکرات با شرکت هواپیماساز بویینگ هم ادامه دارد. باید منتظر اعلام مواضع شرکت ها به طور رسمی باشیم.

عابدزاده گفته است: رقابت بین شرکت های هواپیماسازی و فروشندگان هواپیما همواره وجود دارد. این رقابت می تواند به نفع شرکت بویینگ باشد و به طور قطع دولت امریکا منافع بویینگ را لحاظ خواهد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که پیش از این رئیس جمهوری پیشین آمریکا گفته بود هر گونه تصمیم علیه برجام و فروش هواپیما به ایران را در کنگره وتو خواهم کرد. آیا این موضع پس از تغییر دولت آمریکا هم وجود خواهد داشت، گفت: برای قضاوت درباره تصمیم های دولت جدید امریکا برای فروش هواپیما به ایران زود است و باید ببینیم چه تصمیماتی در این زمینه گرفته می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تا پایان سال ایریاس هواپیمایی را به ایران ایر تحویل می دهد؟، گفت: همانطور که گفتم قرارداد ایرباس در حال نهایی شدن است و پس از نهایی شدن قرارداد، شاهد اتفاقات خوب خواهیم بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1