مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر خبر داد:

تکمیل و ارسال پرونده غار علیصدر برای ثبت جهانی

15 نوامبر 2016 - 09:00 dsfr.ir/vf8sq

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت: در سال 94، 529 هزار و 532 مسافر از غار علیصدر بازدید داشتند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حمیدرضا یاری دوشنبه 24 آبان ماه در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی پیرامون غار علیصدر که در دانشگاه بوعلی سینای همدان برگزار شد، با بیان اینکه این شرکت در سال گذشته 12 میلیارد و 92 میلیون و 314 هزار تومان درآمد داشته است، اظهار کرد: سازمان بازرسی مراحل درآمدی شرکت را بررسی کرده و حتی کارمند ته غار هم می داند که چقدر درآمد وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه علت مطرح شدن موضوعات این چنینی در مجموعه علیصدر را نمی دانم، از دانشجویان خواست تا در زمینه چرایی طرح این موضوعات کنکاش کنند.

وی درباره تخریب غار علیصدر نیز گفت: غار علیصدر براساس دستورالعمل حفاظت از غارها جزء دسته سه محسوب می شود و از غارهای گردشگرپذیر است بنابراین اینکه گفته می شود دهانه غار دست کاری شده مربوط به سال های دور بوده است همچنین 25 سال پیش که می خواستند غار را در معرض بازدید قرار دهند، باید کارهایی برای آن انجام می دادند.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به اینکه پرونده غار علیصدر برای ثبت جهانی شدن تکمیل و ارسال شده است، تصریح کرد: پرونده چند اثر طبیعی از جمله غار علیصدر، دستکند ارزانفود و غار سراب برای ثبت جهانی ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد: غار علیصدر در سال 42 کشف شده و تا سال 57 به عنوان آب انبار مورد استفاده قرار می گرفت و دسترسی گردشگری و توریستی نداشته است.

وی درباره 230 هکتار اراضی ملی روی غارعلیصدر، بیان کرد: 700 هزار تومان اجاره بها مربوط به اجاره این زمین ها بوده و قیمت هم تعرفه منطقه ای است که امسال 73 میلیون تومان اجاره پرداخت شده است.

یاری با بیان اینکه در سال های اخیر اقدامات خوبی در غار علیصدر صورت گرفته است، افزود: در سال 93 به منظور حفظ فضای داخلی غار چراغ های SND با 200 میلیون تومان هزینه در غار نصب شد که حرارت کمی دارند و از طرفی با دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا قراردادی منعقد شد که محلولی برای از بین بردن خزه و گلسنگ درون غار ساخته و استفاده شود.

وی درباره اینکه چرا سرمایه گذار به علیصدر نمی آید؟ گفت: چه کسی آمده و نخواسته ایم استفاده کنیم؟

وی عنوان کرد: کل زمین‎های علیصدر اوقافی است و این مسأله باعث بروز مشکل در این روستا شده اما با این وجود 140 هکتار زمین از مردم خریدیم که کل آنها اوقافی بوده و وقف خاص است.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر یادآور شد: سرمایه گذار بومی در این منطقه ورود پیدا کرده که از او خواسته شده توانمندی مالی خود را ثابت کند.

دیدگاه ها

  • علي 7 دسامبر 2016 - 02:02

    با سلام تعجب آور است زمين تحويل سرمايه گذار شده و تجهيز كارگاه هم شده و در سايتهاي ديگر اقاي ياري فرمودند كار تمام شده حالا گفته توانمند ي. !!! اقاي ياري مردم نآن دانه اي هزار تومان ميخورند. توانمندي بعد از دو سال ونيم ميخواي و ان هم تحويل زمين صورت گرفته بر چه أساسي بوده لطفا صادقانه پاسخ دهيد

1