اهمیت نقش حمل و نقل ریلی در توسعه گردشگری

12 نوامبر 2016 - 09:30 dsfr.ir/ta5qx

اهمیت نقش حمل و نقل ریلی در توسعه گردشگری
میراث آریا
زهرا احمدی پور رئیس پیشین سازمات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

زهرا احمدی پور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی، در خصوص نقش رسانه های تخصصی حوزه حمل و نقل در توسعه گردشگری و نیز اهمیت ویژه گردشگری ریلی برای این سازمان سخن گفت.

در ادامه گفت و گوی تین نیوز با معاون رئیس جمهور را می خوانید:

  • با توجه به اینکه یکی از پیش شرط های لازم برای توسعه گردشگری، توسعه حمل و نقل و زیرساخت های آن در کشور است، به نظر شما نقش رسانه های تخصصی حوزه حمل و نقل در توسعه گردشگری کشور چقدر اهمیت دارد؟

اگر قرار باشد یک رسانه، مقاصد گردشگری را معرفی کند، برای رسیدن به مقاصد گردشگری این معرفی رسانه ها لازم و ضروری است. مقصد گردشگر برای گردشگر بسیار مهم است تا ببیند که نحوه رسیدن به مقصد، شرایط تحقق آن و امن بودن مسیر و مقصد چگونه خواهد بود. این ها جزء مواردی است که باید در زمینه صعنت حمل و نقل در بخش گردشگری مورد توجه قرار گیرد.

مناسب و ارزان بودن، نزدیک کردن راه های دور با توجه به صنعت حمل و نقل می تواند گردشگری را در سبد خانوار ایرانی قرار دهد.

  • به نظر شما سازمان گردشگری در بحث گردشگری ریلی چه کمک هایی می تواند به بخش حمل و نقل ارائه دهد؟

بررسی ظرفیت های گردشگری در حمل و نقل طی برنامه هایی در حال انجام شدن است. اینکه سهمی که برای بخش ریلی در نظر گرفته شده است چه تفاوت هایی با بخش جاده ای، هوایی و دریایی دارد، در دست بررسی است و می توانم بگویم که ظرفیت های بخش ریلی و هوایی جزء اولویت های این بخش در صنعت گردشگری برشمرده می شود.

بخش ریلی جزء بخش هایی است که سیاست های وزارت راه آن را در اولویت اصلی بخش گردشگری قرار داده و در پی آن است که کل کشور را به کمک حمل و نقل ریلی به هم پیوند بزند.

این پیوند ضمن اینکه زیرساخت های توسعه را برای ما فراهم می کند، در نزدیک تر کردن افراد به یکدیگر با توجه به اینکه خیلی از افراد در شهرهای مختلف، سفر با قطار را سفر امن تری می دانند. سفر با قطار علاوه بر امنیت بیشتر، جذابیت بیشتری هم برای مسافران و توریست ها دارد، ضمن اینکه این مد حمل ونقل دوستدار محیط زیست نیز هست.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1