ترک برداشتن سی و سه پل عادی است!

1 نوامبر 2016 - 13:00 dsfr.ir/r29fy

ترک برداشتن سی و سه پل عادی است!
میثم رودکی / دنیای سفر
پل تاریخی در اصفهان

مدیر امور بین الملل اداره کل میراث فرهنگی اصفهان با اشاره به عادی بودن ترک برداشتن پل های تاریخی با توجه به نوسانات آب گفت: میراث می تواند در حوزه درمان و نه پیشگیری فعالیت کند.

شهرام امیری در گفت و گو با خبرنگار مهر پیرامون ترک برداشتن پل تاریخی سی و سه پل اظهار داشت: ترک خوردن پل های تاریخی و دیگر آثار تاریخی امری عادی و اجتناب ناپذیر است.

وی به تشکیل کمیته پایش پل های تاریخی شهر اصفهان از اواخر سال گذشته تاکنون اشاره کرد و افزود: از این رو اقدامات پایش بر روی 11 پل موجود در محور رودخانه زاینده رود در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر امور بین الملل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر و با توجه به نوسانان آب در محور رودخانه زاینده رود پل های تاریخی موجود بر روی این محور نیز تحت تاثیر قرار گرفته است، بیان داشت: از این رو در آخرین اقدام پل «جویی» در اصفهان مورد پایش و اقدامات مرمتی بر روی این پل انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه مرمت سی و سه پل نیز در دستور کار میراث فرهنگی قرار گرفته است، افزود: همچنین باید توجه داشته باشیم در این گونه موارد کار میراث درمان است و نمی توان در خصوص پیشگیری اقدامی را انجام داد.

امیری همچنین به ثبت ملی شدن 11 پل موجود بر روی محور زاینده رود اشاره کرد و گفت: آخرین پلی که در سال جاری به ثبت رسیده است پل «اورگان» چادگان بوده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1