اعمال جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی با دوربین از امروز

22 اکتبر 2016 - 15:30 dsfr.ir/xp3vg

اعمال جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی با دوربین از امروز
مهر
ترافیک جاده

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ: از امروز، خودروهای فاقد معاینه فنی با دوربین های طرح زوج و فرد جریمه می شوند.

سردار تیمور حسینی با اشاره به اجرای طرح LEZ و جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از امروز، افزود: همانطور که پیشتر نیز درباره شروع این طرح اطلاع رسانی شده بود از اول آبان خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند و به محدوده طرح زوج و فرد وارد شوند به وسیله دوربین اعمال قانون می شوند.

وی با بیان اینکه جریمه نداشتن برگ معاینه فنی نیز 500 هزار ریال (50 هزار تومان) است گفت: این مرحله به عنوان گام نخست اجرای طرح است که صرفا مختص محدوده زوج و فرد است.

سردار حسینی ادامه داد: یقینا در خارج از این محدود نیز معاینه فنی خودروها کماکان به وسیله همکاران راهنمایی و رانندگی ما کنترل می شود و ربطی به این ندارد که اگر دوربین کنترل می کند پلیس جریمه نکند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در مراحل بعد که مصوب شورای عالی ترافیکی کشور دال بر گسترش این محدوده است تا جایی که همه سطح شهر را با کمک دوربین ها کنترل کنیم. وی ادامه داد: ان شاءالله که این طرح تاثیر مثبت و ملموسی در روند کاهش آلودگی هوا داشته باشد که رفته رفته آثارش را نشان می دهد.

سردار حسینی گفت: یک خودرو اگر صد بار از جلوی دوربینی تردد کند تخلفش را دوربین ثبت می کند و در سرور ذخیره می شود اما آنچه که به عنوان سابقه تخلفاتی این خودرو در سامانه اجراییات ثبت می شود فقط روزی یکبار است. وی افزود: نه تنها معاینه فنی صادره برای وسایل نقلیه از مراکز معاینه فنی اطراف تهران بلکه از تمام مراکزی که به سامانه سیمفا وصل باشند، معتبر شناخته می شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: یکی از دغدغه های جدی ما خودروهای آلاینده دستگاه های دولتی است.

سردار تیمور حسینی درباره برخورد با وسائل نقلیه آلاینده دستگاه های دولتی با توجه به سرد شدن هوا افزود: اگر بگویم که ما در این خصوص طرح و برنامه داریم و می خواهیم از تردد این خودروها جلوگیری کنیم، اینگونه نیست، به هر شکل دستگاه های دولتی شرایط خاص خودشان را دارند. وی گفت: اگر ما از مردم توقع داریم نسبت به دریافت معاینه فنی  و یا نسبت به کنترل و چک نقص فنی خودروهای خود حساس باشند، خودروهای آلاینده دستگاه های دولتی باید حساسیت بیشتری داشته باشند و اقدامات لازم را به منظور رفع نقص فنی خودروها و دریافت معاینه فنی انجام دهند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه بدنه دستگاه های دولتی باید در این خصوص پیشگام باشند افزود: در غیر این صورت مردم قطعا آن همراهی و مشارکتی که باید در اجرای طرح های این چنینی داشته باشند نخواهند داشت و یک جو توام با بی اعتمادی که اجرای این طرح ها فقط برای یک بخش خاص از جامعه است همراه خواهد بود. وی گفت: همه دستگاه ها و سازمان ها به این مسئله به صورت جدی بپردازند و همانطور که گفتم یکی از دغدغه های جدی ما در بحث معاینه فنی، خودروهای دولتی است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری صدا و سیما » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1